MENU

Recenzja slotu Antique Riches

Przykrym jest fakt, że zdarzają się tytuły, które jeszcze dosłownie na chwilę przed uruchomieniem zapowiadają się naprawdę znakomicie. Potem jest już zaś coraz gorzej.

Antique RichesMoże nie tyle łzy, krew i pot, ale z całą pewnością gniew, rozczarowanie oraz – w zależności od osoby – zdawkowana (lub całkowicie przesadzona) ilość przekleństw rzucanych w stronę monitora. Jakie gry powodują taki stan rzeczy? Niedopracowane, sprawiające wrażenie źle opracowanych lub niedopracowanych w ogóle, a momentami nawet wydających się nieukończonymi przez twórców. Jednym z przykładów takiej „perełki” jest właśnie Antique Riches.

Na początku trzeba powiedzieć jedną rzecz – Antique Riches daje ciała praktycznie w każdym elemencie rozgrywki. Jest nieprzemyślane oraz niedopracowane, a w dodatku niestabilne technicznie. Dlaczego więc o tej grze piszemy? Przede wszystkim żeby was przestrzec! Naszym zadaniem jest wszakże pokazywać nie tylko gry warte uwagi, ale również i tytuły, których powinniśmy unikać jak ognia żeby się niepotrzebnie nie poparzyć.

Oczywiście gra wygląda niepozornie. Ciekawy pomysł, całkiem ładne wykonanie graficzne, nawet klimacik jest. Na pierwsze rozczarowanie nie trzeba będzie jednak czekać zbyt długo gdyż wystarczy że spojrzymy na polskie tłumaczenie. Gra w języku polskim jest totalnie niegrywalna. Nie dopatrzyłem się chyba ani jednego słowa napisanego poprawnie w naszym języku. Gdyby to były tylko błędy ortograficzne to byłbym w stanie to przełknąć. Tłumaczenie zawiera jednak słowa z poucinanymi literami (nie tylko po bokach ale także i w środku), dodatkowo większość słów ma litery poprzestawiane, źle kodowane, wychodzące poza ramkę, i tak dalej. Mało wam? Wyobraźcie sobie, że w ciągu godzinnej sesji gra zwiesiła się bezpowrotnie trzy razy! Przywrócenie jej do życia wymagało przeładowania strony.

Jeśli chodzi o samą grę to jest ona raczej standardowa. Mamy symbole karciane oraz graficzne, jest WILD oraz dwie gry bonusowe. Gra wyróżnia się natomiast zbieraniem przedmiotów. Za każdym razem gdy na planszy uda nam się wylosować dwa symbole z logiem gry, otworzyć możemy jeden z nich otrzymując na pólkę specjalny przedmiot – antyk. Zasada jest prosta – im więcej takich antyków, tym więcej bonusów i mnożników nas czeka. Szkoda jednak, że brak tych przedmiotów powoduje, że wypłacalność automatu jest wyraźnie zaniżona. Oczywiście nawet i z tym nie byłoby problemu gdyby nie częste resetowanie się posiadanych przedmiotów. Wystarczy zmienić wartość monety, stawkę czy ilość linii na które stawiamy zakład, a stracimy wszystkie zdobyte przedmioty, których zebranie do najłatwiejszych przecież nie należy. No i nie można zapominać o ciągle wysypującym się programie co rzecz jasna również resetuje wszystko co udało nam się osiągnąć.

Od zawsze uważałem, że odradzić komuś grę jest znacznie ciężej niż ją polecić. Konstruktywna krytyka to coś co osiągnąć jest ciężko. W przypadku Antique Riches nie mam jednak żadnych wątpliwości – gra nie spełnia bowiem podstawowych wymogów jakości i nie zasługuje na jakiekolwiek zainteresowanie.