MENU

Bakarat

Wielu z was kojarzy pewnie jeszcze z dzieciństwa jakże popularną grę karcianą "wojna i pokój". Okazuje się, że twórcy tej gry czerpali inspirację z Bakarata - najłatwiejszej, stołowej gry hazardowej.

To co wyróżnia Bakarat to przede wszystkim bardzo niska przewaga kasyna nad graczem. Statystycznie wynosi ona 1.36% w przypadku gdy nasz zakład jest na gracza i jedynie 1.17% gdy jest to zakład na bankiera.

No właśnie, zakłady czyli najważniejsza rzecz – w Bakaracie nie mamy większego pola do popisu, ale z drugiej strony proste i nieskomplikowane zasady prowadzą do tego, że gra jest dynamiczna, a szanse na wygraną bardzo wysokie. Rola gracza ogranicza się do obstawienia który z dwójki bankier-gracz będzie miał większą wartość kart.

BakaratW przypadku gdy nam się uda poprawnie obstawić, otrzymujemy wygraną w wysokości 1:1 jeżeli obstawialiśmy bankiera lub gracza. Istnieje również możliwość obstawienia remisu – w takim wypadku wygrana jaką otrzymujemy przy założeniu, że nasz zakład okazał się trafiony wynosi 8:1. Nie jest to jednak opłacalne rozwiązanie. W wypadku obstawienia remisu przewaga kasyna nad graczem wzrasta do ponad 8% co stawia gracza w niekorzystnej sytuacji. Remis zdarza się rzadziej niż na 10 rozdań co powoduje, że nie jest to korzystne rozwiązanie.

Sama rozgrywka Bakarat jest bardzo szybka i niezbyt złożonaktórego wynik najbliższy jest liczby dziewięć. Karty liczone są nieco inaczej niż w blackjacku. Karty do 9 mają wartość równą karcie, 10 oraz figury są równe zero natomiast as do 1. W przypadku uzyskania liczby dwucyfrowej liczona jest natomiast jedynie druga cyfra (cyfra jedności) czyli w przypadku gdy suma kart jest równa 14, wynik rzeczywisty to 4.

Jak już mówiłem wygrany zakład wypłacany jest w prowizji 1:1. Jednak w przypadku gdy stawiamy na bankiera i bankier wygrywa pobierane jest 5% prowizji od wygranej. Mimo tego – po wykonaniu odpowiednich przeliczeń matematycznych – stawianie na bankiera w dalszym ciągu jest opłacalne – mimo prowizji stawianie zakładów na bankiera wciąż jest lepsze o około 0.20% w stosunku do stawiania na kart gracza – statystycznie bankier wygrywa znacznie częściej.

Zapraszam do spróbowania swoich sił w Bakaracie dostępnym w prestiżowych kasynach Unibet, CasinoEuro, Betsson. Możliwość wypróbowania gry za darmo, a gdy już poznacie dokładnie zasady i systemy gry przyjdzie czas na spróbowanie gry na prawdziwe pieniądze – nie jest to gra, w której można rozbić bank, ale gwarantowana jest łatwa, szybka i wysoka wygrana!

Bakarat online za darmo.

Potrenuj grę w bakarat za darmo i dla zabawy by poznać lepiej zasady gry
Jeśli gra się wyłączy - wystarczy odświeżyć stronę (F5)

Bakarat - spis artykułów.

» Bakarat - zasady
» Bakarat - systemy gry