MENU

System Bakarat

Aby w pełni zrozumieć grę w bakarata trzeba zapoznać się tak zwaną zasadą dobierania trzeciej karty oraz z podstawową strategią obstawiania przy stole.

Bakarat - systemy gryMimo tego, że bakarat nie jest grą skomplikowaną i nie daje nam dużych możliwości dobrze jest znać dwie wspomniane wyżej rzeczy. Pomogą nam one w uzyskaniu zysku i zmniejszeniu przewagi kasyna nad graczem. Zmiany będą liczone w setnych procentów jednak nawet i one mogą sprawić, że następne rozdanie wygramy właśnie my.

Aby w pełni zrozumieć zasady bakarata konieczne jest zapoznanie się z systemem dobierania trzeciej karty.

W przypadku gracza system ten jest bardzo prosty. W wypadku gdy wartość końcowa dwóch pierwszych kart znajduje się w przedziale od 0 do 7 gracz dobiera trzecią kartę. Różnica jest jedynie gdy posiada on rękę naturalną, a są to wartości 8-9 – wtedy dobranie kart jest niemożliwe gdyż automatycznie jest on zwycięzcą.

System gry krupiera jest nieco bardziej skomplikowany a to dlatego, że opiera się on na trzeciej karcie gracza. Wyjątek jest wtedy gdy wartość dwóch pierwszych kart to 0, 1 lub 2 – wtedy krupier dobiera trzecią kartę zawsze. Poniżej krótki opis wszystkich sytuacji.

Wartość dwóch pierwszych kart krupiera to: 0, 1, 2 – krupier zawsze dobiera trzecią kartę.

Wartość dwóch pierwszych kart krupiera to: 3 – krupier nie dobiera trzeciej karty w wypadku gdy trzecia karta gracza to 8, w przeciwnym wypadku – dobiera trzecią kartę.

Wartość dwóch pierwszych kart krupiera to: 4 – krupier nie dobiera trzeciej karty w wypadku gdy trzecia karta gracza to 0, 1, 8 lub 9, w przeciwnym wypadku – dobiera trzecią kartę.

Wartość dwóch pierwszych kart krupiera to: 5 – krupier nie dobiera trzeciej karty w wypadku gdy trzecia karta gracza to 0, 1, 2, 3, 8 lub 9, w przeciwnym wypadku – dobiera trzecią kartę.

Wartość dwóch pierwszych kart krupiera to: 6 – krupier nie dobiera trzeciej karty w wypadku gdy trzecia karta gracza to 0, 1, 2, 3, 4, 5, 8 lub 0, w przeciwnym wypadku – dobiera trzecią kartę.

Wartość dwóch pierwszych kart krupiera to: 7 – krupier zawsze pozostaje przy swoich kartach nie dobierając nic.

Ostatnią możliwością jest ręka naturalna czyli sytuacja, w której wartość dwóch pierwszych kart to 8-9. Wtedy to krupier – podobnie jak gracz – nie może dobrać kolejnej karty gdyż jest automatycznie zwycięzcą.

To, co powinniśmy wiedzieć oprócz systemy trzeciej karty to również podstawowy system obstawiania czyli system 1 – 3 - 2 – 6. Jest to tak naprawdę jedyny, logiczny system obstawiania i tylko z niego korzysta się w kasynach. Opiszmy go na przykładzie zakładu podstawowego w wysokości 1$.

Pierwszy zakład to 1$. Wygrywamy, a na stole są 2$. Dorzucamy 1$, a wartość drugiego zakładu to 3$. Ponownie wygrywamy, a na stole znajduje się 6$. Zabieramy 4$ i trzeci zakład stawiamy w wysokości 2$. Po wygranej na stole znajdują się 4$ zaś po dołożeniu kolejnych 2$ czwarty i ostatni zakład wynosi 6$. Po wygraniu otrzymujemy 12$ z czego 10 jest czystym zyskiem.

W przypadku przegranej kontynuujemy obstawianie według systemu. Możliwości jest kilka jednak najgorszą z nich jest strata zaledwie 2$. Najczęściej wychodzimy na zero. Oczywiście należy pamiętać o tym, że każdy system obstawiania na dłuższą metę jest nieskuteczny. Nie zmienia to jednak faktu, że częsta zmiana kasyn jak i stołów oraz granie krótkimi seriami zapewnia zwycięstwo.