MENU

Bakarat zasady

Bakarat jest jedną z najprostszych i wbrew pozorom najbardziej opłacalnych i dochodowych gier hazardowych. Jednak również i w tym przypadku warto zapoznać się z podstawowymi zasadami gry.

Bakarat - zasadyNaszym jedynym zadaniem w bakaracie jest postawienie na jedną z trzech możliwości – wygraną gracza, wygraną bankiera lub remis. Prostota bakarata powoduje, że przewaga kasyna nad graczem jest naprawdę mała!

W przypadku gdy stawiamy na gracza wynosi ona 1,36% zaś postawienie na bankiera to przewaga równa 1,17%!

Przede wszystkim – zapomnijmy o opcji remisu. Jest ona najmniej opłacalnym wyjściem, a to dlatego, że remis pojawia się statystycznie rzadziej niż na 10 rozdań. Zasady gry kuszą obstawienia remisu gdyż wtedy wygrana wypłacana jest w stosunku 8:1 do naszego zakładu jednak w dalszym ciągu nie jest to opłacalne rozwiązanie!

Same zasady zliczania wartości kart mogą na początku przyprawić o zawrót głowy jednak okazują się być naprawdę proste. Na początku gry, zarówno gracz jak i bankier otrzymują po dwie karty. Wygrywa ten, którego wartość obydwu kart będzie najbliższa dziewiątce. Karty są liczone inaczej niż w przypadku blackjacka. Tutaj, karty od 2 do 9 mają wartość swoich cyfr, as jest równy 1 zaś reszta – czyli 10, walet, dama i król mają wartość równą zeru.

W przeciwieństwie do blackjacka karty nie mogą uleć spaleniu czy też splajtowaniu. Dzieje się tak ponieważ do wyniku końcowego liczone są jedynie cyfry jedności. W przypadku gdy nasza ręka to 9 i 8 otrzymujemy łącznie 17. Liczy się jednak ostatnia cyfra dlatego wartość brana pod uwagę przez system to 7. Takie rozwiązanie powoduje, że spalenie kart jest niemożliwe, a my tak naprawdę nie musimy się obawiać, że „będzie za dużo”.

W bakaracie istnieją tak zwane ręce naturalne. Ręka naturalna to taka ręka, w której suma dwóch pierwszych kart daje łącznie 8 lub 9. W przypadku gdy jeden z graczy ma rękę naturalną – wygrywa. W przypadku dwóch rąk naturalnych ogłaszany jest remis natomiast brak takich układów skutkuje dobraniem kolejnych kart w celu wyłonienia zwycięzcy.

Jak już mówiłem naszym zadaniem jest zdecydowanie na kogo postawimy swój zakład – do wyboru mamy bankiera lub gracza (remis nie jest brany pod uwagę ze względu na nieopłacalność). Postawienie na bankiera jest znacznie bardziej opłacalne gdyż karty bankiera wygrywają znacznie częściej. W przypadku postawienia na bankiera i wygrania kasyno pobiera prowizję od wygranej w wysokości 5%. Mimo tego stawianie na bankiera w dalszym ciągu jest lepszym rozwiązaniem! Wszystkie wygrane w bakaracie poza remisem wypłacane są w stosunku 1:1. W przypadku gdy nasz zakład wynosi 1$ otrzymujemy 2$ = 1$ jest zwrotem naszego zakładu podstawowego zaś kolejny 1$ jest nasza wygraną wypłaconą w stosunku 1:1 więc powiedzieć można że jest czystym zyskiem.

I to tyle! Jak zauważyliście gra w bakarata jest naprawdę prosta i nie powinna przysporzyć wam najmniejszych problemów. Nie pozostaje nic innego jak spróbowanie gry na prawdziwe pieniądze w jednym z renomowanych kasyn internetowych, do których mamy dostęp 24 godziny na dobę. Zapewniam, że gra was pochłonie i wciągnie aż po samą szyję!