MENU

Recenzja slotu Big Bad Wolf

Pamiętacie klasyczną już baśń o wilku i trzech świnkach? Wątpię, że ktoś mógłby o niej kiedykolwiek zapomnieć. Popularne studio Quickspin wykorzystało ten fakt i przygotowało na podstawie owej opowieści bardzo dobry slot.

Big Bad WolfSlot ten jest w tym momencie już dostępny dla wszystkich grających w Unibet Casino Red. Z pozoru niczym się nie wyróżniający już po kilku obrotach pokazuje ostre jak brzytwa pazury, a jego hasłem są ogromne wygrane oraz ogromne szanse na wygraną. Brzmi zbyt pięknie by było prawdziwe? Przekonajcie się sami!

Gra zaczyna się standardowo. 25 wygrywających linii zaczynających się wyłącznie od lewej strony i trzy rodzaje symboli. Pierwszym z nich są symbole niskich wygranych czyli kolejno 10,J,D,K,A. Są też symbole wysokich wygranych czyli symbole graficzne no i symbole bonusowe. Symbole bonusowe są dwa – WILD i SCATTER. Co one robią – każdy wie. 3 razy SCATTER na naszej planszy zapewni nam darmowe obroty, WILD to wciąż typowy joker. Brzmi standardowo prawda? Cóż, czytajcie dalej.

To co wyróżnia Big Bad Wolf na tle innych slotów to mnóstwo bonusów i zwiększone szanse na wygraną. Mowa tu przede wszystkim o systemie spadających bębnów. Otóż w momencie gdy wygramy na którejś linii, wszystkie symbole, które złożyły się na naszą wygraną zostają zdmuchnięte, a plansza zachowuje się jak plansza z tetrisa – symbole z góry spadają na dół, a na puste pola wpadają nowo wylosowane symbole. Jeżeli nie uda nam się z nowo powstałej kombinacji nic wygrać to wygrana jest dodawana do naszego konta, a my możemy grać dalej. W przypadku kolejnej wygranej system powtarza swoje działanie. Oczywiście to nie wszystko.

Dzięki temu systemowi, twórcy ze studia Quickspin przygotowali wyśmienity bonus, mianowicie – bonusowe WILDy. WILDy te pojawiają się co dwie, następujące po sobie wygrane. Po dwóch, czterech i sześciu wygranych, które udało nam się zdobyć za pomocą systemu spadających bębnów. Każda kolejna faza tej promocji to zamienienie na symbole WILD symbolów świnek. Co więcej, bonusowe WILDy to nie tylko podwojenie wygranej. Bonusowe WILDy posiadają kilkukrotnie większy mnożnik niż WILD zwykły. Dodatkowo podczas bonusu jest ich na planszy naprawdę sporo więc pieniążki w ekspresowym tempie trafiają na nasze konto.

No ale oprócz świnek pozostaje jeszcze wilk. Wilk występuje w formie SCATTER i w formie bardzo rzadkiego symbolu księżyca. Dzięki zbieraniu tych symboli możemy uruchomić ukrytą, bonusową grę w zdmuchiwanie domków, która zapewni nam dodatkowy przypływ gotówki.

Od strony technicznej jest naprawdę bardzo dobrze. Grafika jest ostra jak brzytwa, a animacje się nie naprzykrzają, a przy okazji wyglądają olśniewająco. Ponadto slot działa płynnie nawet na starszych konfiguracjach naszego piecyka. Koniecznie muszę również wspomnieć o funkcji autogry i o samych kwotach zakładów. O tyle o ile autogra jest standardowa – do 50, następujących po sobie rozgrywek, to kwoty zakładów naprawdę się wyróżniają. Możemy bowiem postawić nawet do 100EUR (lub innej waluty) na jedną grę. Owszem, kwota spora, a gra ryzykowna. Zapewniam jednak, że wygrane przy najwyższej kwocie zakładu są naprawdę kosmiczne i nie trudno dobić do cztero, a nawet pięciocyfrowych kwot trafiających na nasze konto. A przecież to o duże wygrane w hazardzie chodzi!