MENU

Blackjack

Blackjack online to niezwykle prosta i łatwa w przyswojeniu gra. Zacząć wygrywać możemy już od zaraz jedyne co potrzeba to poznanie podstaw gry oraz najważniejszych zagadnień.

BlackjackWyobrażaliście sobie kiedyś grę tak banalnie prostą, ze jedno przeczytanie zasad w zupełności wystarczy? Jeżeli nie to taką właśnie grą jest blackjack on line. Zasady już najnormalniej w świecie nie mogą być prostsze!

Gra w Black jack odbywa się pomiędzy Tobą i krupierem, a obydwoje posiadacie dwie karty. Celem gry jest zdobycie łącznej ilości punktów (za obydwie kart) jak najbliższej liczbie 21. W wypadku gdy karty będą miały łączną wartość 21 – mamy do czynienia z tytułowym Blackjackiem, wygrana należy do nas. Gorzej jest w przypadku gdy liczba ta wykracza poza feralne 21 – wtedy to jesteśmy spaleni i możemy już oddawać bankierowi pieniądze które obstawiliśmy.

Karty w black jack mają standardowe wartości: karty liczbowe mają przypisaną wartość do konkretnych cyfr, karty „twarze” to wartość równa dziesięciu. Wyjątkiem jest as – jego normalna wartość to 11, wyjątkiem jest sytuacja, w której as będzie przyczyną spalenia kart – wtedy jego wartość spada do jedynki. Ręka z asem nazywana jest „soft hand” gdyż nie może być spalona w przypadku dociągnięcia nowej karty.

Istnieją dwa, najczęściej wybierane rodzaje zasad w Blackjack. Pierwsza to standardowa gra, w której jedna z kart krupiera jest odkryta, druga zaś pozostaje widoczna jedynie dla niego samego. Inaczej jest w przypadku Blackjack Double Exposure – ten rodzaj gry wymaga od rozdającego odkrycia od razu dwóch kart. W przypadku tej pierwszej odkrycie drugiej karty przez dilera jest wykonywane w sposób dwojaki – przed wykonaniem akcji przez graczy lub po. W przypadku gdy rozdający ma Blackjacka, wszyscy gracze nie posiadający „21” tracą swoje zakłady. Gracze, którzy podnieśli stawki tracą jedynie zakład oryginalny, nadwyżki wracają do nich. Można zatem powiedzieć, że nie jest ważny moment odkrycia przez krupiera drugiej karty. Układ „21” jest również nazywany układem naturalnym – wypłacanie stawek w przypadku układu naturalnego odbywa się w stosunku 3:2.

Black jack podobnie jak inne gry hazardowe wymagają gry fair play. W wypadku Blackjacka jednak kasyna są bardzo restrykcyjne. Rzeczą, której musimy się koniecznie nauczyć do gry to gesty wykonywane przez graczy do każdej z akcji. Gestykulacje są wymagane przez większość kasyn ponieważ zapobiegają one oszustwom gdyż w razie wypadku cały przebieg rozgrywki jest zapisany na taśmie.

Każdy z gestów odpowiada innej akcji. Podrapanie o blat oznacza poproszenie o kolejną kartę. Wsunięcie kart pod zakład oznacza natomiast odmówienie przyjmowania kolejnych kart. Położeniem żetonu o określonej wartości obok stawki oznajmiamy chęć podwojenia oryginalnego zakładu i wzięcie dodatkowej karty i wykonanie znaku jednym palcem. Taka sama akcja z użyciem dwóch palców to split możliwy tylko w wypadku posiadania kart o takiej samej wartości. Zapukanie w stół natomiast oznacza pas. Jest to jedyny ze znaków wykonywany bardzo rzadko, w większości wypadków pasowanie odbywa się komunikacją werbalną.

Są to absolutne podstawy, których znajomość jest wymagana do gry w Black jack. Ta dynamiczna gra przy zastosowaniu odpowiednich taktyk daje nam bardzo wysoką szansę wygranej. Przewaga kasyna jest niewielka, a gracz ma tu często decydujące zdanie. Nie pozostaje zatem nic innego jak wypróbowanie swoich sił w Black jack on-line w jednym z wielu internetowych kasyn zaś osobiście zapraszam do Unibet, CasinoEuro i Betsson

Blackjack online za darmo

Potrenuj grę w blackjack za darmo i dla zabawy by poznać lepiej zasady gry
Jeśli gra się wyłączy - wystarczy odświeżyć stronę (F5)

Black jack - spis artykułów.

» Blackjack - zasady
» Blackjack - systemy gry