MENU

Recenzja slotu CharmOrama

Nowy rok to nowe postanowienia, nowe wyrzeczenia, ale także... nowa porcja szczęścia które możemy wykorzystać! My zaś proponujemy to szczęście wykorzystać właśnie teraz w slocie traktującym o... symbolach szczęścia.

CharmOramaCzterolistne koniczyny, złote podkowy, garnek złota i tym podobne rzeczy – to właśnie CharmOrama w całej swojej okazałości. Polubiłem tą grę przede wszystkim z dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, że jest prosta, nieskomplikowana, a co za tym idzie – lekka i bardzo przyjemna w odbiorze, a po drugie dlatego że jest prosta do zrecenzowania. Jest to jeden z tych tytułów, który nie próbuje się kryć i już z samego początku widać wyraźnie jego wady jak i zalety.

Pierwsze co już na starcie przychodzi mi do głowy do problemy techniczne gry. Widać już na starcie, że nie jest to dopracowanie techniczne na poziomie gier ze studia NETEnt, mimo wszystko twórcy mogliby się postarać ciut bardziej. Mam tu do zarzucenia przede wszystkim problemy ze zwieszaniem się gry. Gra potrafi się po prostu zawiesić, przestać reagować na klikanie guzików w interfejsie, a nawet wyrzucić błąd całej wtyczce odpowiadającej za granie w oknie przeglądarki! Co więcej, problemy te zdarzają się nader zbyt często więc jest to poważny minut na konto gry. Nie podoba mi się również różowe tło (chociaż nie ukrywam, że jest to już bardziej kwestia gustu) oraz muzyka, która jest koszmarna. Przesłodzona muzyka grająca w tle w kilka chwil powoduje, że wyłączamy ją całkowicie, a przecież niejednokrotnie udowodniono już, że można zrobić maszynę hazardową z interesującą oprawą audio.

Oczywiście to, że zacząłem od wymieniania wad oznacza, że CharmOrama jest grą złą. Wręcz przeciwnie, jest to solidnie wykonany, przemyślany slot, który zadowoli spore grono odbiorców. Główną jego zaletą jest przemyślany system darmowych obrotów.

Polega on na tym, że na początku rozgrywki wybieramy jeden z 15 symboli dostępnych w grze jako nasz symbol szczęścia. Jeżeli wybrany przez nas symbol zostanie wylosowany na planszy przynajmniej pięć razy otrzymujemy darmowe obroty w liczbie odpowiadającej liczbie wylosowanych symboli. Oczywiście nie było by zabawy bez drobnego elementu rozróżniającego symbole. Każdy symbol to lekko zmieniona częstotliwość występowania oraz zmieniony mnożnik wygranej z darmowych obrotów. Symbole są podzielone na trzy główne kategorie – częste, normalne i rzadkie. Rzecz jasna gra nam pozwala w każdej chwili zmienić swój szczęśliwy symbol na inny bez ponoszenia żadnych kar czy opłat.

To co jest wyjątkowe w tym systemie to możliwość decydowania jak chcemy grać. Dzięki temu systemowi symboli to my – gracze – decydujemy o tym czy wybieramy mniejsze, ale zdecydowanie częstsze wygrane czy też interesują nas wygrane duże, ale rzadsze. Podobny system został już przedstawiony w grze Angel or Devil, która również posiadała podobny system i również cieszyła się ogromną popularnością.

CharmOrama to przyjemny, nieskomplikowany slot, który wbrew pozorom daje nam wiele możliwości. Jeżeli nie przeszkadzają wam wpadki techniczne to gorąco polecam wam ten slot!