MENU

Recenzja slotu Disco Spins

Disco Spins to szalona propozycja w stylu retro wprost od NETEnt. Ta, znana i lubiana firma pozwala nam zatracić się w dyskotekowej rzeczywistości gdy za oknem biało i mroźno. Czy warto?

Disco Spins recenzjaFirma NETEnt przygotowała coś idealnego na gorączkę sobotniej nocy. Jest to kolejna gra tej firmy, która pozbawiona jest systemu progresywnych wygranych jackpot. Jest to też jednocześnie kolejna gra, która ustaliła maksymalne „combo” czyli ilość możliwych do wygrania monet w jednym obrocie. Monet możemy wygrać aż 230 tysięcy, a zakładając, że gramy na możliwie najwyższej wartości monet (x1) do wygrania jest aż 230 tysięcy euro!

Patrząc na samym początku na Disco Spins, gra ta nie wyróżnia się absolutnie niczym. Standardowy WILD, SCATTER i w zasadzie to wszystko. Żadnych więcej bonusów, interesujących gier dodatkowych czy innych symboli dających coś więcej niż tylko combo i ewentualnie darmowe spiny. Wszystko w Disco Spins opiera się jednak na tym w jaki sposób wspomniany wcześniej WILD jest losowany.

Uznać bowiem można, że pewnego rodzaju WILDem jset tu... cały parkiet czyli plansza gry. W grze oprócz standardowych symboli występują królowie disco-parkietu – każdy z nich odziany jest w ubrania konkretnych barw. Pola, które widzimy w grze mogą natomiast przybrać dwie formy – białą i kolorową. Każde zakręcenie bębnami zmienia rozłożenie kolorów na poszczególnych polach parkietu. W momencie gdy odpowiedni tancerz trafi na pole o kolorze odpowiadającym jego ubiorowi, dane nam będzie obejrzeć efektowną animację pięknego disco-obrotu po czym pole to zamienia się w pole WILD. Takie rozwiązanie bez dwóch zdań dodaje grze pikanterii. Gramy z wypiekami na twarzy mając ciągle nadzieję, że kolory będą dopasowane.

Disco Spins to także świetna oprawa audiowizualna. Oprócz standardowego wyglądu gry, uwagę naszych oczu przykuwają przede wszystkim sprite'y (avatary) postaci. Co prawda z pikselami nie mają one nic wspólnego, jednak narysowane zostały w pewien wyjątkowy sposób, dający do zrozumienia, że twórcy chcieli byśmy mieli skojarzenia ze starymi, 8 lub 16 bitowymi grami. Efekt jest naprawdę powalający. Całości dopełnia muzyka w klimacie dyskotek lat 80-ych odpowiednio oczywiście zremiksowana – dobrej jakości, odpowiednio skonfigurowane głośniki i każde zakręcenie bębnem to potężne uderzenie basów, w które aż przyjemnie się wsłuchać. Dodatkowo w tle wciąż przygrywa wesoła melodia nie pozwalająca nam zamknąć okna z grą.

20 linii wygranych rozstawione po obu stronach, interesujący system WILD, a także duża szansa na zdobycie darmowych spinów. Wysokiej jakości oprawa graficzna i dźwiękowa, które przyciągną zarówno młodszych jak i starszych. Z tymi wszystkimi zaletami, Disco Spins jest wręcz skazane na sukces. A my tego sukcesu mu życzymy bo mu się zdecydowanie należy.