MENU

Recenzja slotu Eggomatic

Przywitajcie Eggomatic – nowy, jajeczny slot prosto od NETEnt. Jest on najlepszym dowodem na to, że studio to postanowiło nie spoczywać na laurach i chce wciąż się rozwijać.

EggomaticEggomatic to idealny przykład slotu, który generalnie operuje na sprawdzonych, dobrze funkcjonujących metodach działania i przy okazji wprowadza delikatnie nowości, które sprawiają, że gra się jeszcze przyjemniej.

Eggomatic to jeden z tych slotów, które już na starcie nie wydają się zwykłym slotem. To pewna nowość bo przeważnie jest dokładnie na odwrót – wydaje nam się, że slot, w który aktualnie gramy jest zupełnie zwykły, aż w końcu dochodzimy do wniosku, że ma kilka nowości i usprawnień, które wyróżniają go na tle innych. Tutaj zaś już od samego początku dzieją się różne rzeczy, z którymi wcześniej nie mieliśmy przyjemności się zapoznać. Zacznijmy jednak od początku.

20 wygrywających linii, darmowe obroty do zgarnięcia, WILD. Do tego standardowy podział na symbole gorzej płatne („zwykłe kurczaki”) i płatne lepiej („kurczaki przypakowane” jakkolwiek to brzmi”). Jackpota nie ma, ale jest natomiast jasno określone ile najwięcej można wygrać w jednym rzucie. Mowa tu o 10 tysiącach monet. Maksymalna wartość monety jest równa jeden więc w trakcie jednej gry (jednego zakładu) wygrać można nawet 10 tysięcy w prawdziwej gotówce! Z jednej strony nie jest to największa kwota, z drugiej jednak na tyle duża, że powinna zadowolić każdego.

To co najbardziej rzuca się w oczy to system złotych jaj. Na czym on polega? Otóż po każdej grze jest szansa na to, że na górze, nad symbolami pojawi się złote jajo, które będzie się przesuwało co kolumnę po każdym zakładzie od prawej strony do lewej. W momencie kiedy złote jajo będzie nad kolumną, na której wylosowany zostanie symbol WILD, zdobędziemy zawartość tego jaja. Zawartość jaja się różni mogą być to bonusowe monety, darmowe spiny czy rozszerzony WILD, który pojawi się na miejscu otaczających go symboli. Bardzo ciekawe urozmaicenie, które sprawia, że mamy większe szanse na większe wygrane.

Na uwagę zasługuje również strona techniczna gry. Śmiało mogę stwierdzić, że Eggomatic to jeden z najładniejszych slotów ostatnich miesięcy. Oprawa graficzna cieszy oko, a muzyka nie truje naszych uszu i jest bardzo ładnie wkomponowana w grę. Głównym punktem są jednak animacje, które są zrobione naprawdę ładnie, a przede wszystkim – są odpowiednio zoptymalizowane i nie są zbyt długie. Ile to razy mieliśmy do czynienia z przypadkami, w których animacje odbierały przyjemność czerpaną z gry. Winą był albo fakt, że były zbyt długie lub też to, ze notorycznie wieszały grę! Tutaj tych nieprzyjemności nie doświadczymy więc pozostaje nam się wyłącznie cieszyć z gry.

A jest się z czego cieszyć. Eggomatic to dopracowany i przyjemny w odbiorze slot, który wręcz wciska nam do rąk monety. Gra jest nastawiona na bonusy i czuć to, że statystyka wygranych jest bardzo wysoka. Wygrywamy często i dużo, a to nie jest zbyt częsty widok w automatach hazardowych.