MENU

Recenzja slotu Elements

NetENT prawdopodobnie nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać. Z tygodnia na tydzień serwuje to coraz bardziej zaawansowane gry pozwalając graczom na rozgryzanie ich i kalkulowanie czy są opłacalne czy nie. Niektóre okazują się być bardzo opłacalne – przykładem jest Elements: The Awakening.

Elements UnibetElements to najnowsza gra studia NetENT która dopiero w tym tygodniu trafiła do kasyn internetowych. Obecnie jest dostępna między innymi za pośrednictwem usługi Unibet Casino Red. Jest to gra traktująca o czterech żywiołach świata. To co jednak najważniejsze to fakt, że można na niej się nieźle wzbogacić. Ja sam, wygrałem 9 tysięcy monet (co w przeliczeniu na euro biorąc pod uwagę że grałem na maksymalnej wartości monet 0,50 daje mi prawie 5 tysięcy euro!, odliczam oczywiście zwrot czyli liczę jedynie monety, które zdobyłem „w nadwyżce” mojego wstępnego banrkollu) w zaledwie kwadrans.

Wszystko bowiem dzięki interesującemu systemowi losowania nowych figur. Otóż gdy zakręcimy bębnem możemy albo „coś ugrać” albo mieć zupełne zero. Przy niczym gramy po prostu dalej, zabawa zaczyna się gdy coś wygramy. Wtedy bowiem zaczyna napełniać się nasz pasek żywiołów, a następne okręcenie bębnem nie występuje – losowane są jedynie nowe symbole, które pojawią się na miejscu tych, które zniknęły przy dawaniu nam gotówki. I tutaj ponownie stoimy przed niezależnym od nas wyborem – albo nic nie wygramy z nowego układu i kręcimy od nowa bębnem, albo te kilka nowych symboli spowoduje, że znowu trafiliśmy na linię wygranych.

Wtedy to kolorów nabiera kolejny kryształ żywiołów, a „wir główny” zaczyna pokazywać, który z czterech żywiołów ma największe znaczenie przy tej serii losowań. Priorytet ma ten żywioł, dzięki któremu uzbieraliśmy najwięcej gotówki. W Elements wszystko kręci się bowiem wokół tej serii czterech zagrań. Gdy z jednego losowania, uda nam się 4 razy pod rząd ugrać przynajmniej minimalną kwotę, pojawia się animacja żywiołu, który w wirze miał największy priorytet i uruchamia się gra bonusowa.

Gra bonusowa w Elements to seria darmowych spinów z udziałem konkretnego żywiołu. Zasady gry są takie jak w normalnych losowaniach z dwoma wyjątkami. Po pierwsze, prawdopodobieństwo na wylosowanie symboli żywiołu, który „wybudziliśmy” jest znacznie większe, a po drugie zdobycie linii wygranej na przebudzonym żywiole daje nam znacznie większą ilość gotówki.

Brzmi interesująco? Oczywiście że tak! Wystarczy uruchomić grę bonusową, a na dobre 5-10 minut możemy się wygodnie rozsiąść i oglądać jak pieniądze wpływają na to konto. Jedna gra bonusowa pozwoliła mi zdobyć aż 16 tysięcy monet co jest naprawdę imponującym wynikiem.

Moją uwagę przykuła również oprawa audiowizualna gry Elements. Grafiki są ładne, a animacje robią wrażenie. Są przygotowane z odpowiednim rozmachem (o ile można mówić o rozmachu w przypadku slotów online) podobnie zresztą jak muzyka – oprawa dźwiękowa powoduje, że czujemy jakby Elements miało powiązania z jakąś kinową megaprodukcją.

Jednym zdaniem – w Elements warto zagrać. Można wygrać naprawdę dużo, a sama gra sprawia masę frajdy w najlepszym, najładniejszym jak dotąd wydaniu.