MENU

Recenzja slotu Evolution

Są takie sloty, które już na starcie są szufladkowane przez graczy jako kiepska gra. Są też takie, które na samym początku swojego istnienia cieszą się ogromnym zainteresowaniem, ale mija tydzień, miesiąc i słuch po nich gdzieś ginie. No i jest Evolution.

EvolutionMało które studio może się pochwalić takimi osiągnięciami jak Evolution. Studiu NETEnt udało się osiągnąć rzecz naprawdę wielką – stworzyli grę, która nawet po wielu miesiącach od premiery jest na szycie najpopularniejszych gier zarobkowych. Nie wierzycie? Odwiedźcie top listy dla gier zaszufladkowanych jako sloty w pierwszym lepszym kasynie internetowym – jestem pewny, że znajdziecie tam opisywaną tu pozycję.

Gra jako pierwsza zadebiutowała w kasynie Unibet i okazała się strzałem w dziesiątkę zdobywając listy popularności i masę graczy. Co o tym zadecydowało? Powodem tak ogromnego sukcesu Evolution są przede wszystkim proste i bardzo intuicyjne zasady, a także umiejętność podania tego wszystkiego graczowi na tacy. Gra mimo tego, że posiada dosyć złożony system bonusowy (nie mylić ze skomplikowanym) okazuje się być banalna w obsłudze i nie sprawia wielu problemów, a przy okazji oferuje zasady przyjazne graczowi. Ten slot aż chce nam oddać swoje pieniądze!

25 linii wygranych, opcja autogry do 1000 powtórzeń, WILD i SCATTER (nazwany tutaj free spins) czyli... standardowo, gra niby niczym się nie wyróżnia? W kwestii wygranych też nie jest najlepiej ale i nie najgorzej – Evolution wycelowało w sam środek. Wygrać można 44000 monet w jednej grze. Biorąc pod uwagę, ze maksymalną wartością monety jest tu 0,5 to możemy się wzbogacić za jednym zamachem o 22 tysiące zielonych (tudzież innej, używanej przez nas waluty). Nie najwięcej, ale nie jest to znowu dolny pułap. Co więc sprawia, że gra jest tak niesamowicie popularna?

Wydaje mi się, że głównym czynnikiem jest tutaj system tytułowej ewolucji, bardzo sprytnie pomyślany swoją drogą. Wszystko sprowadza się oczywiście do szczęścia jednak w odróżnieniu od innych gier, Evolution nie karze graczy, którzy dopiero zaczynają, a jedynie nagradza tych wytrwałych. Wszystko sprowadza się do zbierania ewolucji dla jednego z „żyjątek” czyli symboli w grze. Owe symbole ewoluują za każdym razem gdy uda nam się je zebrać na wygrywającej linii. Sama ewolucja jednak to nie wszystko – w normalnej grze nie korzystamy bowiem z jej udogodnień. Sytuacja zmienia się jednak kiedy uda nam się wylosować trzy symbole free spins i przejdziemy do gry bonusowej – podczas serii darmowych obrotów uzyskujemy bonusy należne nam w związku z ewolucją konkretnych symboli. Są to przede wszystkim większe wygrane, zwiększona częstotliwość pojawiania się symbolu w kolumnie, a także różne dodatkowe efekty, które odkrywajcie sami – zostawię wam tą przyjemność.

Evolution to również cudowna oprawa graficzna. Był to jeden z pierwszych slotów, który kombinował z elementami trójwymiarowymi w grze i wyszło mu to naprawdę wybornie. Gra się bardzo przyjemnie, a przy okazji nie wymaga od komputera zbyt dużej mocy obliczeniowej co pokazuje, że NETEnt jest specem od optymalizacji.

Nadal mało wam zalet? Nie dodam od siebie nic więcej, po prostu odpalcie tę grę i przekonajcie się, że przy Evolution warto posiedzieć nieco dłużej