MENU

Recenzja slotu Golden Shamrock

Z radością witamy kolejny slot firmy NetEnt- Golden Shamrock. A powodów do radości jest wiele, bo przedmiot dzisiejszej recenzji jest nie tylko wysoce praktyczny, ale dodatkowo sypie monetami jak mało który wideoautomat.

Golden ShamrockGolden Shamrock jest pięciobębnowym automatem, irlandzkim od „a” do „z”. Z czym przeciętnemu człowiekowi kojarzy się Irlandia? Koniczyny, rudowłose gnomy ,złote podkowy, kotły z bogactwami na końcu tęczy… Kwintesencja szczęścia i powodzenia. A jaki może być lepszy motyw dla gier hazardowych niż szczęście i powodzenie? Wszystkie te symbole(i jeszcze więcej) znajdziemy w tym właśnie slocie. Ponadto gra obfituje w motywy roślinne(jak przystało na kraj w którym mieszka prawie tyle owiec, co ludzi). Odgłosy przyrody, pogodna łąka w tle i pnącza oplatające bębny są tu jak najbardziej na miejscu.

Dużą zaletą w Golden Shamrock jest różnorodność symboli. Tabela wypłat informuje nas, że w grze dostępne są 4 wyjątkowo wysoko premiowane symbole. Są to kolejno: kocioł z monetami, złota podkowa, harfa i kapelusz(identyczny jak ten noszony przez gnoma). W najlepszym wypadku za 5 kotłów można zgarnąć aż 4000 monet! Kolejne trzy symbole oferują nam średnią stawkę za wygraną. One również posiadają charakterystyczne ikony: fajka, piwo(czy ktoś jest w stanie wyobrazić sobie Irlandię bez tradycyjnego stouta?) i harmonijka(już nie tak powszechna dla krajobrazu Irlandii jak piwo). Całość dopełniają trzy woreczki z nieznaną zawartością, stanowiące najsłabiej premiowane symbole.

Już sama tabela wypłat sprawia, że wygranie dwustu tysięcy monet staje się dziecinnie łatwe. Ale to dopiero początek atrakcji jakie oferuje nam ten slot. Dalsza część udogodnień sprawia, że warunki gry są jeszcze korzystniejsze. Zwykły wild się znudził? Na ten problem autorzy również znaleźli sposób. W Golden Shamrock wylosowanie chociaż jednej zwycięskiej kombinacji gwarantuje rozciągnięcie się symbolu wild na cały bęben. Takie rozwiązanie niemal zawsze inicjuje kolejną wygraną, a wypłacana jest nie tylko najwyższa wygrana- zysk z każdej zwycięskiej linii osiągniętej z udziałem symbolu wild się sumuje.

Gdyby twórcy gry w tym momencie zamknęli pulę bonusów, gra już miałaby zagwarantowane powodzenie. Ale pula jeszcze pozostaje otwarta i „dzień dziecka trwa”, bo wypada wspomnieć o ostatniej atrakcji- Scatter. Jak wszyscy dobrze wiemy, symbol scatter odpowiada za darmowe spiny. Ile spinów dostaniemy w Golden Shamrock? Tyle ile skrywa pod sobą scatter. Po wylosowaniu trzech lub więcej złotych koniczynek pojawia się opcja „wybierz symbol”. Każdy wylosowany scatter daje nam inną ilość free spinów, oraz mnożnik. Kolejne darmowe spiny można wylosować podczas rundy darmowych obrotów.

Wisienką na torcie jest muzyka, którą można usłyszeć przy każdej operacji w grze. Świetnie wpasowuje się ona w klimat slotu. Niestety ta wisienka cieszy dosyć krótko, a po chwili wciąż powtarzające się dźwięki stają się po prostu uciążliwe.

Slot Golden Shamrock jak najbardziej zasługuje na polecenie. Jest to gra lekka, doskonale nadająca się na chwile relaksu, z których z małą pomocą rudego gnoma można wyjść z kieszeniami pełnymi monet.