MENU

Recenzja slotu Goldilocks

Goldilocks czyli złotowłosa dziewczynka atakuje. Jednak w odróżnieniu od popularnej baśni to właśnie nasza bohaterka o złotych lokach jest nieproszonym gościem w domku... względnie spokojnej rodziny niedźwiedzi.

GoldilocksGoldilocks to najnowszy slot, który jeszcze pod koniec ubiegłego roku dołączył do floty Unibet Casino Black. Produkcja studia Quickspin dość szybko zaskarbiła sobie serca wielu fanów i była miłym prezentem pożegnalnym roku 2012. Po wielu dniach intensywnych testów, możemy w końcu wyrazić swoją opinię na temat tego baśniowego slotu.

Z początku, Goldilocks wydaje się bardzo standardowym slotem. Już na starcie możemy jednak zapewnić jedno – to wrażenie już nie minie bo „im dalej w las” tym bardziej zaczynamy rozumieć to, że Goldilocks to po prostu zwykły slot jakich wiele. Nie posiada jackpota, nie ma też specjalnych bonusów, a jedyne na czym możemy się realnie dorobić to standardowe WILDy i gra bonusowa opierająca się na darmowych spinach. Mimo tego, w Goldilocks gra się naprawdę przyjemnie.

Ta przyjemność płynąca z gry jest głównie sprawką naprawdę dobrego klimatu. Otrzymujemy bowiem grę z interesującym, lekkim klimatem baśni, przyjemną ścieżką dźwiękową i oprawę graficzną wręcz przynoszącą na skojarzenia stareńkie baśnie Andersena czy braci Grimm. To właśnie między innymi (a w zasadzie przede wszystkim) dlatego w Goldilocks gra się naprawdę przyjemnie.

W kwestii samej mechaniki gry jest – jak już wspominaliśmy – standardowo. Mam standardowe symbole od 10 do A, są też symbole premiowane czyli w tym wypadku podobizny niedźwiedzi. Są też symbole bonusowe: WILD będące standardowym jokerem i symbol złotowłosej dziewczynki będący czymś w rodzaju SCATTER – należy wylosować trzy symbole by odblokować darmową grę bonusową. Niestety w owej grze bonusowej „rozkręcanie się trwa zbyt długo”. Upraszczają ten system, można powiedzieć, że im więcej obrotów wykonamy tym więcej dostaniemy różnorakich bonusów – głównie WILDów i dodatkowych obrotów. Niestety, mając na samym starcie najczęściej 10 obrotów, skończymy grę bonusową zanim zdąży się ona do końca w pełni rozkręcić przez co pieniądze z owego bonusu wcale nie są tak duże.

W zwykłej rozgrywce ciekawym rozwiązaniem jest natomiast wprowadzenie dwóch symboli WILD. Jeden z nich to zwykły joker zaś drugi – znaczek owsianki daje nam dodatkowe mnożniki. Jedna miseczka owsianki na planszy to mnożnik wygranej x2, dwie miseczki to x3 zaś trzy miseczki do x4. Mnożnik obowiązuje tylko w tej kolejce, w której zostały owe WILDy wylosowane.

Goldilocks to naprawdę dobra gra. Nie uniknęła oczywiście wad. Do tych najbardziej rażących z całą pewnością zaliczę linie wygranej od zaledwie jednej strony (a standardem ostatnią są także wygrane liczone od prawej), oraz niezbyt dużo okazji do dużych wygranych. Zaletami jest natomiast przede wszystkim bardzo przyjemna atmosfera i możliwość auto gry maksymalnie do 50 obrotów. Także ostateczny werdykt brzmi: w Goldilocks warto zagrać!