MENU

Recenzja slotu Jack and the Beanstalk

Chyba każdy z nas zna bajkę o Jasiu i magicznej fasoli. Ten sympatyczny młodzieniec i jego pogoń za bogactwami(oraz ucieczka z owymi bogactwami) stały się głównym motywem kolejnej, zadziwiająco udanej produkcji firmy NetEnt.

Jack and the BeanstalkJack and the beanstalk” nie bez powodu znalazł się w zakładce ‘najpopularniejsze’ kasyna red, dostępnego na stronie internetowego kasyna Unibet. Już sama oprawa audiowizualna zasługuje na gromkie brawa. Wdzięczna animacja rozpoczynająca grę przenosi gracza w bajkowy świat, którego klimat towarzyszy nam przez całą rozgrywkę. Co prawda w puli nagród nie ma kury znoszącej złote jaja, ale 600 tysięcy monet (co przy najwyższej wartości monet daje nam aż 300 tysięcy euro!) brzmi naprawdę obiecująco.

Gra posiada przejrzysty interfejs, więc nawet jeżeli jest to pierwszy slot w jaki postanowiłeś zagrać drogi czytelniku, to bez obaw- odnajdziesz się w nim bez problemu. Autorzy przygotowali nam 20 linii zwycięstw, co daje spore szanse na wygraną(zwłaszcza w połączeniu z WILD, który w „Jack and the beanstalk” postanowił trochę pospacerować).

Oprócz standardowych symboli mamy szansę trafić na pięć symboli premiowanych większymi wypłatami(łatwo je zauważyć, są to podobizny konewki, siekiery, kozy, dwugłowego olbrzyma i oczywiście naszego drogiego Jasia). Każdy ze specjalnych symboli posiada własną animację płynnie wplecioną w rozgrywkę.

Jack and the beanstalk” zawdzięcza swój fenomen wielu aspektom rozgrywki, ale z pewnością tym, który najbardziej przyciąga graczy jest „ruchomy WILD”. Zastępuje on wszystkie symbole z wyjątkiem Scatter i klucza. Każde wylosowanie symbolu Wild inicjuje kolejny spin, jednocześnie symbol przemieszcza się o jeden bęben w lewo. Odbywa się to automatycznie i ‘na koszt firmy’. Trwa to tak długo, aż Wild zniknie z ostatniego bębna. Kilkukrotne losowanie w połączeniu z funkcją łącznika dają szansę na uzyskanie wielu kombinacji ‘na raz’, a kto powiedział że nie możemy wylosować kilku wildów pod rząd. Takie rozwiązanie jest zdecydowanie strzałem w dziesiątkę, czyni grę dynamiczną, mniej rutynową i hojnie sypie monetami.

Nie mogło również zabraknąć symbolu Scatter(tutaj pod postacią skrzyni). Podczas gry może nam się zdarzyć wylosować dwie skrzynie skarbów. W tym momencie bęben przyspiesza, a jeżeli uda nam się złapać trzecią skrzynię, czeka nas kolejna krótka animacja i 10 free spinów. Free spiny można przedłużyć losując dalej skrzynie, ale oprócz tego czeka nas jeszcze jedno urozmaicenie. Są to wygrane z symbolami Wild, które można odblokować zbierając klucze. Warto wspomnieć, że otrzymujemy za nie potrójne wynagrodzenie.

Osobiście jako duży plus poczytuję brak muzyki w tle. Po dłuższym czasie gry, słuchanie wciąż tej samej muzyki potrafi być uciążliwe. Autorzy zastosowali bardzo wygodne rozwiązanie: z muzyką mamy do czynienia między innymi gdy uda nam się wylosować Wild(i przez cały czas jego podróży po ekranie). Przez resztę rozgrywki towarzyszą nam śpiew ptaków i odgłosy przyrody(całkiem aktywnie udzielającej się w grze, najczęściej pod postacią ptaków fruwających po ekranie).

Zdecydowanie polecam grę, nie tylko przez wzgląd na ciepłą, baśniową oprawę, ale również jako doskonały sposób na zawalczenie o sporą wygraną, dla której warto wspiąć się na magiczną fasolę, a na tych którzy mają szczęście czeka spora ilość free spinów.