MENU

Recenzja slotu Jack Hammer 2

Jack Hammer – ten automat znają chyba wszyscy. Utrzymany w stylu kryminalnych komiksów z lat dziewięćdziesiątych slot z dzielnym detektywem-kobieciarzem w roli głównej. Po wielu latach oczekiwań w sieci pojawiła się w końcu druga część gry – jest więcej i lepiej!

Jack Hammer 2Jack Hammer 2 to klasyczny przykład slotu z pięcioma bębnami. Ten, przygotowany przez dobrze nam znaną firmę NETEnt oferuje wspaniałą zabawę. Co prawda nie jest włączony do progresywnego systemu jackpot jednak umożliwia nam wygranie aż do 500 tysięcy euro za jednym zamachem!

Jak to możliwe? Otóż gra informuje nas na samym początku, że maksymalna ilość monet do wygrania w jednym obrocie to 990 tysięcy monet. Zakładając, że grać będziemy monetami o maksymalnej wartości 0,5 euro wygrać możemy prawie pół miliona czystej gotówki. Okazuje się też, że nie jest to takie trudne, wręcz przeciwnie – detektyw Jack Hammer wręcz chce nam pomóc w wygranej na każdym kroku.

W grze jest od zatrzęsienia bonusów i symboli premiowanych. Mamy aż dwa różne symbole WILD, które rzecz jasna ze sobą współpracują (i występują dwukrotnie częściej niż w przypadku slotów z jednym rodzajem WILDa). Dodatkowym bonusem są darmowe spiny. W zależności od tego, ile symboli FREE SPINS uda nam się wylosować, tyle darmowych spinów otrzymamy. Możemy wygrać aż 20 darmowych spinów. To jednak nie wszystko. Dwa różne jokery oraz darmowe obroty bębnami to nie to co wyróżnia Jack Hammera 2 na tle innych gier to system Sticky Win – system, który w mgnieniu oka może nas uczynić prawdziwie bogatymi.

Czym jest Sticky Win? Cóż, zasada działania tego systemu jest bardzo prosta. W momencie gdy uda nam się trafić wypłacany rząd symboli system ten rozpoczyna działanie. Wykonuje kolejne to obroty blokując symbole, które już wygraliśmy. Po każdym obrocie gra sprawdza czy ten sam symbol nie pojawił się na planszy. Gdy się pojawił i tworzy nową, płatną, zwycięską linię, nasza wygrana wzrasta, a system ponawia automatyczny obrót i tak w kółko. Trwa to do momentu, w którym po automatycznym obrocie nie pojawi się nowa linia płatna danego symbolu. Po wszystkim podliczana jest łączna wygrana i dodawana jest do puli. Oczywiście bonusy się łączą. Pod uwagę brane są zarówno symbole WILD jak i symbole FREE SPINS.

Wydawać by się mogło, że system ten nie jest aż tak pomocny. Owszem, może i w przypadku innych gier nie byłby. W przypadku Jack Hammer 2 jednak ma on kluczowe znaczenie. Wszystko dlatego, że twórcy opracowali linie wygranych nie tylko po tradycyjnych skosach i liniach prostych. Na planszy znajduje się aż 99, niezależnych od siebie linii wygranych. Praktycznie każda kombinacja może okazać się tą zwycięską. Dzięki takiemu udogodnieniu wygrywamy naprawdę często. Zaś w połączeniu z systemem Sticky Win nasze wygrane są nie tylko częste, ale też bardzo, bardzo wysokie.

Redaktorska złośliwość wręcz nakazuje znaleźć jakieś minusy zgodnie z zasadą „nie ma rzeczy idealnych”. W przypadku Jack Hammer 2 jest to bardzo ciężkie. Nawet oprawa audiowizualna zasługuje na pochwałę, podobnie zresztą jak optymalizacja silnika. Grę testowałem na najsłabszym (wiekowym wręcz) sprzęcie jaki posiadam w domu i nie stwierdziłem nawet sekundowego spadku animacji. Brawa dla programistów!

Zatem – czy warto? Mimo, że wybór często pozostawiam wam samym w tym przypadku odpowiem jednoznacznie – zdecydowanie warto. Jack Hammer 2 to slot przyjazny użytkownikowi. Pokazuje, że to nie kasyno musi mieć zawsze przewagę, pozwala nam wygrać, poczuć ten cudowny smak wygranej. Jest to godna kontynuacja części pierwszej i obecnie – prawdopodobnie najlepszy slot dostępny w prestiżowych kasynach wirtualnych.