MENU

Jednoręki bandyta zasady

Jednoręki bandyta czyli najpopularniejsza gra, nigdy tak naprawdę nie straciła na popularności, a wręcz przeciwnie – ich popularność stale rośnie.

Jednoręki bandyta - zasadyJednoręki bandyta to kultowa już wręcz maszyna (a konkretniej videoautomat) z trzema niezależnymi od siebie bębnami posiadającymi odpowiednie symbole. Każdy bęben równocześnie na ekranie pokazuje trzy symbole, więc łącznie po zakręceniu otrzymujemy na ekranie trzy losowe symbole, z których obliczane jest czy wygraliśmy czy nie. O tyle, o ile pierwsze videoautomaty oferowały jedynie wygrane zliczane ze środkowego rzędu, tak w przypadku wszystkich obecnych automatów wygrane są zliczane ze wszystkich rzędów, a także po liniach skośnych w różnej konfiguracji Konfiguracja ta jest to zobaczenia po najechaniu na odpowiednie symbole lub jest też widoczna w lewym, górnym rogu ekranu.

Zasady jakie obowiązują nas podczas gry w jednorękiego bandytę nie są zbyt złożone. Nie można się spodziewać niczego skomplikowanego po grze, w której decydujące jest szczęście. Nasza rola ogranicza się do postawienia zakładu i zakręcenia maszyną. Reszta wykonywana jest już w pełni automatycznie.

Najniższy możliwy zakład jaki możemy postawić w większości wypadków to 5 centów – tyle warty jest jeden żeton. Przyjmowane waluty do najczęściej dolar i euro i to właśnie w nich dwóch odbywa się gra. Jak już wspominałem, wszystkie obecne videoautomaty oferują zliczanie wygranej również z innych układów niż tylko klasycznego, prostego środkowego. Trzeba jednak pamiętać, że uruchomienie kolejnego układu jest liczone jako kolejny zakład. Przykładowo jeżeli wartość naszego zakładu jest równa 1$ i wybierzemy 5 układów, całkowita kwota jaką zapłacimy za zakręcenie bębnami to 5$ dolarów. Jeden układ to jeden zakład, dwa układy to dwa zakłady, itd. Maszyna oferuje postawienie kilka zakładów, po jednym na każdy układ, maksymalna ilość zakładów jest równa ilości układów jakie są zaprogramowane.

Oprócz standardowego jednorękiego bandyty istnieją jeszcze videomaty z tak zwanym jackpotem. Jackpot to ogromna pula która zbierana jest z przegranych zakładów graczy (kilka % całości). Większość automatów posiada trzy rodzaje jackpotów – mini, midi i mega jackpot. Ten ostatni jest oczywiście następny, a jego kwota często przekracza milion euro. Aby wziąć udział w losowaniu największego jackpota trzeba spełnić jeden warunek – grać maxbet czyli maksymalną, możliwą stawką dla danego automatu. Dlatego też najlepiej szukać takich maszyn, które dopasują się do naszego portfela. Lepiej znaleźć automat z żetonem o wartości 20 centów gdzie będziemy grali 1$ czyli maksymalną stawką dla tej maszyny (maxbet każdego videomatu jest zawsze pięciokrotnością wartości żetonu) niż gdybyśmy mieli grać za 1$ tam gdzie jest to stawka najniższa.

Istotną rzeczą szczególnie dla nowych videomatów firmy NETENT są symbole specjalne. Pierwszym z nich jest Wild będący czymś w rodzaju jokera/mnożnika zwiększającego naszą wygraną i jest jednocześnie szansą na jackpot. Wild zastępuje też inne karty. W przypadku pojawienia się symboli Scatter i Bonus otrzymujemy zaś przede wszystkim darmowe spiny, a także inne dodatki – w wypadku Scattera jest to wygrana w zakładzie i mocny symbol, zaś Bonus uruchamia grę bonusową, która pozwala wygrać dodatkowe żetony lub kolejne darmowe spiny.