MENU

Recenzja slotu Legend Of Olympus

Ostatnio mam dziwne wrażenie, że twórcy gier hazardowych mają „fazę” na powrót do stylu retro. Legend of Olympus zdaje się to tylko potwierdzać – mamy tu bowiem do czynienia z klasycznym slotem, w którym znajdziemy jedynie sprawdzone pomysły.

legend of olumpusJak już wywnioskowaliście z nagłówka, Legend of Olympus można odebrać na dwa sposoby. Jedni powiedzą, że to nie warta uwagi gra, która nie ma w sobie nic nowego więc niczym graczy nie zainteresuje. Drudzy natomiast spędzą z owym slotem kilka miłych chwil i będą to Ci, którzy mają ochotę uruchomić coś w czym znajdą znane i sprawdzone rozwiązania. Ci drudzy z całą pewnością na Legendach Olimpu się nie zawiodą.

Zacznijmy jednak od początku. Po uruchomieniu slotu czeka na nas bardzo ładnie i czytelnie przygotowany interfejs. Po lewej stronie u góry mamy spoglądającą na nas, animowaną sylwetkę Zeusa, a tuż pod nim najważniejsze informacje – ile wynosi nasz zakład, ile wygraliśmy w obecnym rozdaniu i jaki jest ogólny stan naszego konta. Po prawej stronie natomiast jest sam slot – 5 kolumn i 3 rzędy co łącznie daje 15 slotów na symbole i tyle właśnie się kręci podczas każdej gry. Twórcy zrezygnowali ze standardowych symboli od 10 do A i wszystkie symbole to są symbole graficzne, które przygotowane są bardzo schludnie. Co chwila widzimy ładną, acz nie męczącą animację, która dodatkowo podnosi ocenę za stronę techniczną gry. Na plus także jest muzyka – przyjemna dla ucha i nie męcząca, idealnie wpasowuje się w grę.

To tyle jednak od strony technicznej, skupmy się zatem na samej grze. Budowa tego slotu jest bardzo klasyczna. Na planszy znajdziemy 20 linii wygranych, wyłącznie od lewej strony i to na nich się właśnie skupiamy. Oprócz standardowych symboli, które mają różną tabelę wypłacalności, znajdziemy także symbole specjalne. Jest to klasyczny już WILD będący jokerem i mnożnikiem naszej wygranej. Jest też także symbol Freespin, który nam da darmowe spiny jeśli wylosujemy trzy na planszy. Jest jeszcze symbol BONUS. Wylosowanie trzech takich symboli gwarantuje nam interesującą grę bonusową, w której zdobyć możemy dodatkową gotówkę. Ciekawe jest natomiast zastosowanie systemu, w którym możliwe wygrane do zdobycia różnią się w zależności do tego czy trafimy trzy, cztery, czy też pięć symboli BONUS. Przy pięciu symbolach kwoty do wygrania są zdecydowanie największe, a główna nagroda wtedy to aż 20 tysięcy.

Po każdej wygranej możemy również pomnożyć nasze pieniądze dzięki klasycznemu wytypowaniu koloru następnej karty wyciągniętej ze stosu. Poprawne wytypowanie podwaja naszą wygraną zaś błędne wytypowanie sprawia, że tracimy wszystko, nawet podstawową wygraną z losowania. Warto również zaznaczyć, że Legend of Olympus pozwala tylko na cztery rundy losowania kart więc maksymalnie (przy ogromnym szczęściu) nasza wygrana zostanie podwojona czterokrotnie. Dla dociekliwych matematyków ważna będzie również inna informacja – w opisywanym przeze mnie slocie możemy wybrać sobie wartość żetonu. Maksymalna wartość to 2 x waluta z jakiej korzystamy w kasynie więc fani ostrej zabawy znajdą tu coś dla siebie.

Legend of Olympus to raj dla fanów klimatu retro. To fantastyczny ukłon w stronę klasycznych gier, przy którym można spędzić miłe chwile. Warto jednak zaznaczyć, że to nie jest gra dla wygodnych – ten slot nie ma żadnego systemu upraszczającego rozgrywkę, nie ma tu nawet typowego dla obecnych produkcji autoplay!