MENU

Recenzja slotu Muse Wild Inspirations

Muse to najnowszy slot dostarczony dla nas przez znaną i lubianą przez wszystkich (a przynajmniej większość) firmę NETEnt, która od lat para się tym fachem i zapewnia świeży dopływ gier hazardowych najwyższej jakości. Czy slot o muzach trzyma poziom?

MuseNowe standardy, stare założenia, nowość przygotowana specjalnie na potrzeby tego właśnie slotu i wysoka jakość wykonania. Tak właśnie można w jednym zdaniu opisać Muse, nowy automat stworzony przez firmę NETEnt. Zacznijmy jednak od początku, momentu, w którym napiszę najważniejsze – w Muse można wygrać naprawdę grubą kasę!

Gdzie ta kasa zatem, zapytacie pewnie? Cóż, z całą pewnością Muse nie pokazuje niczego wyjątkowego zaraz po tym jak go włączycie. Klimaty iście mitologiczne, 25 wygrywających linii, symbole standardowe i te graficzne, WILD oraz SCATTER. I to by było na tyle. Żadnych dodatkowych bonusów, żadnych ukrytych minigier. Owszem, gra się przyjemnie, ale gdzie tu można wygrać te tysiące dolarów? Odpowiedź tkwi w naszym ulubionym symbolu czyli symbolu WILD.

Jaki jest WILD, każdy wie. Symbol zastępujący karcianego jokera, który zastępuje wszystkie inne symbole i jest przy okazji mnożnikiem naszej wygranej. W karierze gier stworzonych przez NETEnt pojawiało się już jego kilka wersji, w samym Muse natomiast spotkamy się z kilkoma wersjami symbolu WILD. Jak to działa w praktyce? Otóż po wylosowaniu tegoż symbolu zaczyna się losowanie i system wybiera nam, który WILD się uaktywni. W grze mamy ich aż trzy rodzaje – podwójny WILD, WILD rozszerzony i WILD kontynuacyjny. Ten pierwszy mnoży naszą wygraną dwukrotnie. WILD rozszerzony to specjalny rodzaj naszego „jokera”, który uaktywnia się nie na jednym polu, ale w całej kolumnie. WILD kontynuacyjny natomiast to jest WILD, który działać będzie przez dwa następujące od razu po sobie zakręcenia bębnem. W praktyce wygląda to następująco – pojawia się WILD, system zlicza wygrane po czym następuje kolejne zakręcenie bębnem przy czym WILD kontynuacyjny pozostaje aktywny i nieruchomy – czyli można powiedzieć, że mamy „dwa WILDy” w jednym.

Jak zatem widzicie, system WILDów jest w Muse naprawdę atrakcyjny. Co więcej trzy rodzaje WILDów zwiększają nam możliwości wygranej co potwierdzają proste działania matematyczne, warto zatem zagrać i spróbować szczęścia.

Pozostałe elementy gry również stoją na wysokim poziomie. Maksymalna wartość monety to 0,50 więc można grać na wyższe stawki. Istnieje też funkcja autogry, która stała się już standardem w dzisiejszych slotach. Cieszy również warstwa wizualna programu. Studio NETEnt zrezygnowało ze zbyt dużej ilości wodotrysków graficznych skupiając się na tym żeby było ładnie i wydajnie i wyszło im to znakomicie. Tła są ostre, animacje ładne, a gra działa bez spadku klatek nawet na starszych maszynach.

W Muse zdecydowanie warto zagrać. To z jednej strony ukłon do graczy lubujących się w klasyce, a z drugiej strony kilka nowości, które sprawiają, że gra jest znacznie przyjemniejsza.