MENU

Recenzja slotu Mythic Maiden

Kolejny slot wyfrunął spod skrzydeł firmy NetEnt. Fakt, że ponownie mamy do czynienia z tą nazwą nikogo już nie dziwi. NetEnt wytrwale pracuje na miano wiodącego dostawcy gier hazardowych w Internecie i skutecznie je utrzymuje. Jednak trudnym, a wręcz niemożliwym zadaniem jest tworzenie samych ‘perełek’. Czy i tym razem autorzy stanęli na wysokości zadania, czy może rutyna zajrzała im w oczy?

Mythic MaidenTym razem mamy do czynienia z pięciobębnową maszyną utrzymaną w konwencie horroru. Odgrzewany kotlet? Jak sama nazwa wskazuje, w centrum rozgrywki znajduje się Mythic Maiden, czyli historyczne narzędzie tortur znane pod nazwą Żelazna Dziewica. Autorom coś się musiało pomylić, bo w tym slocie zawartość żelaznej dziewicy nie tyle poddaje torturom, co cieszy.

Plus należy się za próbę stworzenia slotu idealnego na halloween, bez wspomagania się znanymi licencjami. Gry oparte na klasykach filmowych zwykle na starcie zyskują sympatię odbiorców. Oczywiście żeby się wybić powinny prezentować wysokie standardy, ale w kwestii estetycznej jest to poniekąd pójście na łatwiznę. W tym przypadku slot jest polem do popisu dla inwencji twórców. Gry nie utrudniają zbędne animacje, symbole są przejrzyste i łatwo rozpoznawalne, a interfejs charakterystyczny dla slotów firmy NetEnt.

Do wygrania jest aż 600tys monet, co-zakładając że gracze lubią grać na najwyższej wartości monety- daje aż 300tys euro. I wbrew pozorom nie tak trudno o wygraną, bo w tej grze trzeba się naprawdę postarać żeby nie wygrać.

Już na ‘dzień dobry’ wraz z symbolem wild dostajemy mnożnik x3, a dzięki 30 liniom zwycięstw wild ma okazję niejednokrotnie sprawdzić się w roli łącznika.

Zdecydowanie największą zaletą Mythic Maiden jest duża ilość free spinów. Zawdzięczamy je oczywiście symbolom scatter, których podczas jednego spinu możemy wylosować aż 5, co daje nam 30 free spinów. Za 3 symbole otrzymujemy tradycyjnie 10 spinów, a za 4- 15. W momencie otrzymania free spinów zaczyna się rola żelaznej dziewicy.

Darmowe spiny otwierają sarkofag , który obsypuje gracza bonusami. Podstawowy i zarazem najcenniejszy bonus jaki możemy uzyskać, to mnożnik. Zyskać możemy wiele, bo maksymalny multiplier powiela wygraną aż dziesięciokrotnie. Żelazna dziewica od czasu do czasu uraczy nas również dodatkowymi spinami, ponadto kolejne spiny możemy wylosować(do tego wystarczy już tylko 1 symbol scatter na bębnach). Łut szczęścia może sprawić, że będziesz obracać bębnami za darmo w nieskończoność.

Do strony graficznej nie mam wielu zastrzeżeń. Symbole, tło oraz sam sarkofag są ładne i starannie wykonane, chociaż niczym szczególnym nie zadziwiają.

Sam slot jest bardzo praktyczny i pozwala skupić się na rozgrywce. Możliwość wygrania sporych sum rekompensuje braki estetyczne. Niestety pomimo wygody grania, Mythic Maiden nie prezentuje nic nadzwyczajnego. Slotów w tematyce horrorów nie brakuje, a Mythic Maiden zasila ich szeregi. Trochę szkoda, bo gra ma potencjał, zabrakło tylko powiewu świeżości. Mimo to polecam slot wszystkim, którzy cenią sobie duży zysk i wygodę w osiągnięciu go.