MENU

Recenzja slotu Piggy Riches

Z jednej strony slot, którego premiera przeszła bez większego echa. Z drugiej zaś, slot, który wciąż znajduje się w kategorii najpopularniejszych slotów, nawet w kilka miesięcy po oficjalnej premierze. Jaki naprawdę jest Piggy Riches?

Piggy RichesPiggy Riches to stworzony przez studio NETEnt slot traktujący o... bogatych świniach. Mimo tego, że ogólna oprawa gry i humorystyczny wydźwięk tworzą raczej pozytywną mieszankę, skojarzenia z Orwellem i osławionym Folwarkiem Zwierzęcym nie mogą zostać przemilczane. Oczywiście jest to tylko skojarzenie bo wbrew pozorom, Piggy Riches nie ma absolutnie nic wspólnego z wspomnianą przeze mnie powieścią.

Wracając jednak do tematu. Podstawowe pytanie jakie zadaje sobie od samego początku brzmi dlaczego o Piggy Riches nigdy tak naprawdę nie było głośno? W przeciwieństwie do wielu innych slotów, które posiadały jakąś tam kampanię reklamową o Piggy Riches nigdy tak naprawdę nie usłyszałem, ani nie przeczytałem. Slot, który pojawił się jedynie na liście dostępnych gier i jednocześnie slot, który prezentuje lepszy poziom od wielu głośniejszych gier. Dlaczego zaś? Nie umiem odpowiedzieć na to pytanie. Mogę jedynie powiedzieć, że w Piggy Riches zagrać zdecydowanie warto.

A posiedzą przy nim przede wszystkim fani prostych i nieskomplikowanych slotów. Piggy Riches wyróżnia się bowiem na tle innych gier, przede wszystkim jasno określonymi i nieskomplikowanymi zasadami. Tabela wypłacalności jest standardem i pozostaje niezmienna w każdej grze tego studia. Mamy symbole gorzej płatne czyli symbole karciane od 10 do A. Są również symbole graficzne, które automat wypłaca zdecydowanie lepiej. Do tego Piggy Riches oferuje dwa symbole specjalne – symbol SCATTER i WILD. Dodatkowych symboli nie ma więc w Piggy Riches nie uświadczymy żadnych dodatkowych gier promocyjnych lub też bonusów. Zamiast tego jednak otrzymujemy mocno podrasowane bonusy klasyczne.

Dlaczego mocno podrasowane? Ano dlatego, że zarówno WILD i SCATTER zapewniają nam dodatkowy mnożnik. Wszystkie wygrane, które uda nam się wylosować dzięki pomocy symbolu WILD są mnożone przez 3. Nie inaczej jest z symbolem SCATTER, który daje nam darmowe obroty. Wszystkie wygrane w trakcie darmowych obrotów również będą pomnożone przez 3. Dodatkowo, w trakcie serii darmowych obrotów (uruchamianej przez pojawienie się symbolu SCATTER przynajmniej 3 razy na planszy w trakcie jednego obrotu w normalnej grze) możemy skorzystać z pomocy symbolu WILD (dodatkowy mnożnik) czy też symbolu SCATTER (każdy wylosowany symbol to kolejny free spin).

W ogólnym rozrachunku przeszkadza niestety techniczna strona gry. Mówię tu przede wszystkim o braku funkcji gry automatycznej (co jest wytłumaczalne faktem, że jest to dosyć stary slot) oraz o liniach wygranych. Te są liczone wyłącznie od lewej strony i jest ich zaledwie 15 co jest daleko poza dzisiejszymi standardami. Kiepsko również z muzyką, która jest zbyt głośna i bardzo męcząca. Na plus natomiast jest oprawa graficzna, która została przygotowana z typowym kunsztem NETEnt.

Koniec końców, Piggy Riches do gra niczym się nie wyróżniająca, ale zdecydowanie warta uwagi. Zapewnia dużo przyjemnej zabawy i proste oraz nieskomplikowane zasady, idealne dla tych, którzy w kasynie nie spędzają dużo czasu, a mimo tego chcą pograć.