MENU

Progresja prosta

W sieci istnieje wiele sposobów na wygrywanie. Jedne obiecują mniej, a drugie z kolei więcej, jedno jest pewne, że każdy coś obiecuje. Każdy z nich jest też na swój sposób skuteczny, jednak aby taki system był skuteczny, musimy go używać z głową!

Progresja prostaPierwsze co jest potrzebne by obojętnie jaki system gry okazał się skuteczny to wiedza na jego temat. Nie można po prostu „liznąć tematu”! Trzeba dokładnie poznać mechanizmy takiego systemu doboru stawki i wiedzieć w jakich sytuacjach jak się powinniśmy zachować! Pierwszym i zarazem podstawowym systemem doboru stawki jest progresja prosta zwana też progresją klasyczną.

Progresja prosta jest bardzo prostym, a przy okazji skutecznym systemem na zwycięstwo jednak trzeba pamiętać o kilku rzeczach. Wpierw jednak podstawy.

Przede wszystkim aby zacząć progresję potrzebujemy stawkę początkową. Od niej zaczyna się cała progresja i bez wyjścia ze stawki początkowej nie możemy w ogóle mówić o progresji! Sama progresja bowiem zaczyna się od momentu pierwszego przegranego zakładu. Najłatwiej wytłumaczyć to na przykładzie.

Załóżmy, że rozgrywamy partię w ruletce i chcemy spróbować systemu progresji. Naszą stawką początkową (wyjściową) jest 1$. Stawiamy owego dolara (nie zagłębiajmy się w szczegóły gdzie postawiliśmy tego dolara, artykuł dotyczy samej progresji, a nie systemu gry w ruletkę) i wygrywamy – w tym przypadku progresja nawet nie zachodzi gdyż zasada progresji prostej mówi, że każda wygrana równoznaczna jest z powrotem na stawkę początkową, czyli w momencie wygranej ponownie wracamy do zakładów o wysokości jednego dolara!

Progresja zaczyna się w momencie przegranej. Przegraliśmy, ale nie oznacza to, że musimy być stratni. Progresja polega na podwojeniu poprzedniej stawki którą przegraliśmy. Czyli w wypadku gdy stawka początkowa wynosiła 1$ zakład drugi to będą 2 dolary. W ten o to prosty sposób w wypadku wygranej wychodzimy z czystym zyskiem w wysokości 1$!

No dobra, ale co w momencie gdy ponownie przegramy? W tym wypadku nie można dać za wygraną, a stawka ponownie ulega zwiększeniu, a konkretnie podwojeniu do 4$. W końcu po trzech nieudanych razach wypada wygrana, a o to jak na tym wyszliśmy:

Zakład pierwszy: postawiliśmy 1$, przegraliśmy 1$, wynik końcowy: -1$

Zakład drugi: postawiliśmy 2$, przegraliśmy 2$, wynik końcowy: -3$

Zakład trzeci: postawiliśmy 4$, wygraliśmy! Stawka 1:1 więc nasza wygrana 8$, wynik końcowy to czysty zysk w wysokości 1$!

Jakim cudem? Policzmy! Otrzymujemy za wygraną w trzeciej turze 8$ - 4$ to zwrot trzeciego zakładu, 2$ to zwrot przegranego zakładu drugiego, 1$ to zwrot przegranego zakładu pierwszego, łącznie: 7$. Ósmy dolar jest czystym zyskiem!

Dzięki temu systemowi, niezależnie od tego, który zakład z kolei wygramy, zawsze będziemy o dolara do przodu po pomyślnym zastosowaniu progresji! Czy to działa? Owszem, mimo wszystko jest kilka „ale”.

Co w wypadku gdy porażki nie będą chciały zniknąć? No właśnie, to jest główny problem progresji prostej. Przede wszystkim, aby progresja prosta była skuteczna musimy mieć spore saldo abyśmy nie zostali z niczym! Ponadto należy ustalić sobie stawki maksymalne, których nie wolno nam przekroczyć podczas progresji. Mówię to wszystko po to by nie okazało się potem, że dobiliśmy do maksymalnej puli stołowej i się okazuje, że dalej grać nie możemy. Progresja jest bardzo dobrym systemem doboru stawki pod warunkiem, że gramy z głową!

Wiele kasyn internetowych jest uodporniona na progresję i gdy tylko ją wykryje natychmiast zmienia algorytmy tak aby sesje przegranych były znacznie dłuższe! Zmieniajmy często kasyna oraz pokoje, grajmy krótkie sesje z odpowiednimi odstępami czasu, a co najważniejsze – pamiętajmy, że to tylko zabawa! Nie odgrywajcie się, nie uzależniajcie się, nie traktujcie tego jako filaru finansowego – po prostu nie warto!