MENU

Recenzja slotu Reel Rush

Owocowy slot od studia NET ENTERTAINMENT już praktycznie od pierwszych zapowiedzi zapowiadał się na naprawdę interesujący slot. Po oficjalnej premierze natomiast sami już sprawdziliśmy czy gra faktycznie jest warta zainteresowania. W skrócie – jest dobrze!

Reel RushReel Rush to letni, wakacyjny wręcz slot, który zaserwowało nam znane i lubiane przez większość studio NETEnt. Firma ta znana jest ze slotów wysokiej jakości jednak ostatnio mieli zastój – mimo tego, że w dalszym ciągu tworzyli gry wysokiej jakości to czegoś tym grom brakowało, mianowicie, świeżych i dobrych pomysłów. Reel Rush jest swego rodzaju wybudzeniem z tego transu.

W grze dostępne są trzy rodzaje symboli. Pierwszym z nich są symbole mniejsze czyli gorzej płatne w postaci cukierków/landrynek. Drugi tym symboli to symbole większe, przedstawiające owoce w zniekształconej, prostokątnej formie i to są symbole lepiej płatne. Trzecim rodzajem symboli jest WILD. Rolę odgrywa tu standardową czyli jest jokerem zastępując wszystkie inne symbole. Jakieś nowości? Jak dotąd nie. Urozmaicenie rozgrywki dopiero przed nami.

Jak zdążyliście zauważyć w grze na początku zamknięte są rogi planszy, po trzy symbole na każdy róg co razem daje 9 zakrytych symboli. W momencie gdy uda nam się wygrać w obrocie, część symboli zostaje odsłonięta, a slot za darmo zakręca bębnami po raz kolejny gdy w grze biorą już udział odkryte symbole. Gdy trafimy po raz drugi – kolejna część symboli zostaje odkryta a przed nami kolejne zakręcenie automatyczne. W momencie gdy przegramy, symbole zakrywają się na nowo, a my zbieramy gotówkę z całej serii zakręceń jaka została wykonana przez program. No dobrze, co więc z tego mamy? Gracz otrzymuje przede wszystkim znacznie większą szansę na wygraną z jednej stawki niż w przypadku innych gier. Co więcej, czeka na nas miła niespodzianka gdy uda nam się odkryć całą planszę.

Do odkrycia wszystkich zablokowanych symboli potrzeba pięciu ponownych, następujących po sobie zakręceń. Gdy nam to się uda gra przechodzi w tryb bonusowy. Trybem bonusowym w Reel Rush jest bonus ośmiu darmowych zakręceń bębnem. W momencie odkrycia całej planszy, gra automatycznie przechodzi w tryb 8 free spins. Zmienia się wtedy również procent szansy na wygraną – symbole WILD pojawiają się częściej, podobnie jak wygrywające linie. Wszystko wygląda tak jakby automat chciał nas nagrodzić i daje nam wygrać dodatkowe pieniądze. A wygrać w tym trybie można naprawdę sporo. Pytając innych graczy, średnia wygrana w bonusowych ośmiu obrotach wynosi średnio 30-50 tysięcy monet. Zakładając, że gracie na najwyższej wartości monety czyli 0,20 – wygrać można średnio od 6 do 10 tysięcy za jednym zamachem!

Wierząc słowom twórców w Reel Rush w jednej grze zdobyć można maksymalnie 480 000 tysięcy monet. Oznacza to mniej więcej tyle, że w ciągu kilku chwil wzbogacić się możemy nawet o 96 tysięcy!

Od strony technicznej gra prezentuje się bardzo dobrze. Muzyka zmienia się dynamicznie wraz z tempem rozgrywki, a oprawa graficzna jest gładka i przygotowana bardzo schludnie. Na uwagę zasługują tła przysuwające na myśl klasyczne gry platformowe z czasów świetności konsol Nintendo. Czy zatem warto? Odpowiedź mi brzmi tak, zdecydowanie warto!