MENU

Ruletka systemy gry

Ruletka nie posiada zbyt skomplikowanych zasad. Nie można też takich zresztą oczekiwać po grze, która z założenia jest przecież wyłącznie grą losową. Mimo tego istnieje kilka systemów do gry w ruletkę, które pomogą nam zrozumieć mechanikę tej gry.

Ruletka - Systemy GryPrzy czytaniu o systemach gry w ruletkę pamiętajcie jednak, że nie ma idealnego systemu, który zapewni nam wielotysięczne wygrane! Taki po prostu nie istnieje niezależnie od tego jak długo chcielibyście szukać, a to dlatego, że ruletka jest grą czysto losową co zaprzecza skuteczności konkretnej statystyki. Systemy te jednak pomogą wam zrozumieć ruletkę, a stosowane na krótką metę mogą przynieść zysk dlatego warto się z nimi zapoznać.

Zdecydowanie najpopularniejszym jest System Martingale będący niczym innym tylko progresją. Jest o nim dosyć głośno i jest on wykorzystywane przez wielu niedoświadczonych graczy gdyż w sieci panoszą się setki stron oferujących złoty środek do gry w kasynie będący tak naprawdę tym systemem. Założeniem systemu jest zwiększanie stawki po każdorazowej przegranej przy czym nasze zakłady powinny trafiać wyłącznie na wybrany kolor. W teorii system ten to czysty zysk – jeżeli postawimy 1$ i wygramy, otrzymujemy 2$ z czego 1$ jest zyskiem. System uruchamia się w wypadku przegranej. Gdy przegramy stawkę podwajamy. Przykładem może być trzykrotna porażka. Za czwartym razem nasz zakład będzie wynosił 8$ (1$ w pierwszej próbie, 2$ w drugiej, 4$ w trzeciej). Zakładając, że tym razem uda nam się wygrać, otrzymamy 16$ wygranej – 8$ to zwrot naszego zakładu, 7$ to zwrot poprzednich trzech zakładów, które straciliśmy, a 1$ - to czysty zysk. System ten jednak jest nieskuteczny na dłuższą metę gdyż przy długim używaniu może przynieść straty.

Jednym z równie popularnych systemów jest system oparty na matematyczny ciągu Fibonacciego, ciąg ten składa się z liczb, które są sumą dwóch liczb je poprzedzających. Jego początek to: 1,1,2,3,5,8,13,21,34,55,89,144. Jego wykorzystanie w ruletce opiera się na tym, że po każdej przegranej nasz zakład jest równowartością kolejnej liczby z ciągu Fibonacciego. System ten przy pierwszych zakładach sprawia, że nasze saldo jest na minusie jednak szybko wychodzimy na plus w kolejnych stawkach. W momencie gdy nasze saldo po rozpoczęciu serii ciągu jest na plusie, serię przerywamy i rozpoczynamy nową zaczynając od pierwszej cyfry w ciągu Fibonacciego – podobnie jak w przypadku innych systemów, tak i tutaj dużo zależy od szczęścia.

Inną metodą gry jest z kolei granie wyłącznie na tuzinach. Jest to system zbliżony popularnością do tego, który wykorzystuje kolory oraz progresję, a zasada jego działania jest równie prosta. Na początku wykonujemy kilka obrotów ruletki bez obstawiania, a wyniki gdzieś zapisujemy. W zależności od wyniku wpisujemy jak tuzin został wylosowany. Gdy trafimy w końcu na serię gdy jeden z tuzinów nie pojawił się przez 5 razy zaczynamy obstawianie na ten właśnie tuzin gdyż – według założeń twórcy systemu – najwyższy czas by ten tuzin się w końcu pojawił. Czyżby sposób na łatwą wygraną? Cóż, przypadek ten jest dokładnie taki sam jak System Martingale.

Istnieje jeszcze kilka innych systemów, mniej lub bardziej skomplikowanych, a każdy z nich jest coraz bardziej absurdalny. Większość z nich to takie, które już po dokładnym przeczytaniu okazują się być stratne więc nie warto o nich wspominać. Podane powyżej systemy mogą przynieść zysk pod warunkiem, że używamy ich z głową. Nie grajmy zbyt długo, określmy bezpieczny poziom stawek i znajdźmy stoły, na których nie będzie nam groził maksymalny limit stawki. I pamiętajcie aby myśleć o nich jak o pomocy, a nie sposobie na idealne wygrane.