MENU

Zasady ruletki, opis

Zasady gry w ruletkę nie są zbyt skomplikowane, musimy jednak pamiętać o kilku ważnych rzeczach by nie odejść od stołu z pustymi kieszeniami. Te absolutne podstawy, przedstawione właśnie tutaj pozwolą wam na zapoznanie się z tą grą.

Ruletka - zasadyRuletka dzieli się na dwie główne odmiany. Pierwszą z nich jest ruletka europejska, a drugą – ruletka amerykańska. Zmian nie ma zbyt dużo jednak są one niekiedy kluczowe dla rozgrywki. W tej pierwszej, europejskiej wersji ruletki, tarcza posiada 37 pół w tym jedno zero. W ruletce europejskiej przewaga kasyna nad graczem wynosi 2,7% co nie jest najgorszym wynikiem. Ruletka amerykańska zaś posiada o jedno pole więcej i jest to pole 00. Pól jest łącznie 38, a przewaga kasyna rośnie o całe 3% czyli wynosi 5,7%.

Zadaniem gracza w ruletce jest postawienie zakładu na konkretne pole, zaś wynik podaje nam kuleczka wrzucana do kręcącej się tarczy. W standardowej ruletce wyróżniane są zakłady zewnętrzne oraz zakłady wewnętrzne, a każdy z nich to inny stosunek wygranej.

Zakłady wewnętrzne to zakłady charakteryzujące się konkretnymi układami. Straight Up to standardowy zakład na pojedynczy numer. Szansa wygrania jest mała jednak stosunek wygranej wynosi tu 35:1 czyli w wypadku trafienia nasza wygrana zwiększa się o 35 razy! Niemniej popularnym jest Street czyli trzy, sąsiadujące sobą na polu (polu nie tarczy!) numery. Stosunek wygranej to 11:1. Jest jeszcze First Corner czyli wytypowanie pierwszych czterech numerów z kursem wygranej 8:1 oraz Six Line – obstawienie sześciu liczb przy ustawieniu żetonów takim by znajdywały się na linii łączącej dwa rzędy. Stosunek wygranej jest najmniejszy ze wszystkich zakładów wewnętrznych i wynosi 5:1.

Inaczej ma się sprawa z zakładami zewnętrznymi. W przeciwieństwie do wewnętrznych stosunek wygranych jest tu 2:1, ale zwiększają się również szanse na wygraną, ponieważ polegają one na obstawieniu serii liczb. Najpopularniejszym zakładem zewnętrznym jest obstawienie kolorów. Jest to technika wykorzystywana głównie w systemie gry progresją, a polega ona na postawieniu zakładu na kolor czerwony lub czarny. Przypominam, że tarcza jest trójkolorowa – liczby występują naprzemiennie w kolorze czerwonym i czarnym, zaś zero (lub podwójne zero występujące w ruletce amerykańskiej) przybiera barwę zieleni.

Oprócz obstawiania kolorów wyróżniamy również obstawianie liczb wysokich/niskich, liczb parzystych/nieparzystych oraz tak zwanych tuzinów. W wypadku tych pierwszych nasze zakłady są w przedziale liczb od 1 do 18 w przypadku liczb niskich i od 19 do 36 w przypadku liczb wysokich. Liczby parzyste i nieparzyste to rodzaj zakładu bardzo zbliżony do obstawiania kolorów – szanse na wygraną są takie same. W wypadku tuzinów mamy trzy możliwości gdyż występują trzy tuziny (pierwsza dwunastka, druga dwunastka i trzecia dwunastka) czyli przedziały od 1 do 12, od 12 do 24 i 24 do 36. Niektóre kasyna umożliwiają również stawianie na kolumny (jedną z trzech), a rozwiązanie jest bardzo podobne do tuzinów.

Poznanie rodzaju zakładów i podstaw gry (czyli tego o co w tym tak naprawdę polega) to tak naprawdę wszystko co potrzebujecie do rozpoczęcia gry w ruletkę w jednym z kasyn. Jeżeli uważacie, że ta wiedza to za mało, oznacza to że nadszedł czas by poznać systemy do gry w ruletkę. Pamiętajcie jednak, że ruletka to gra czysto losowa i idealny system, który zawsze wygrywa nie istnieje. Nie dajcie się naciągać na tego typu rzeczy gdyż prędzej czy później kasyno zawsze odzyska nad wami przewagę. Dajcie odpocząć algorytmom liczącym, zmieniajcie często kasyna, nie grajcie kilka dni pod rząd tą samą strategią przy tym samym stole – to są kluczowe sprawy, o których powinniście pamiętać.

A jeżeli gracie w prawdziwym kasynie, a nie kasynie internetowym – obserwujcie koło. W wypadku kasyna klasycznego, umiejętność postawienia zakładu w odpowiedniej chwili jest naprawdę przydatna i na pewno warto z tego skorzystać.