MENU

Najważniejsze różnice w ruletce europejskiej i amerykańskiej.

Ci z was, którzy interesują się hazardem zdają sobie z pewnością sprawę z tego, że ruletka – najpopularniejsza gra hazardowa na świecie – istnieje w dwóch wersjach. Każde, renomowane kasyno internetowe oferuje przynajmniej dwie odmiany ruletki w swoich aplikacjach, ruletkę amerykańską i ruletkę europejską.

betssonNa początek trochę historii. Pierwszą ruletką, dostępną dla zwykłych graczy była ruletka europejska zwana też ruletką tradycyjną lub przez równie dużą liczbę osób – ruletką francuską. To właśnie ona zapoczątkowała wielki boom hazardowy i sprawiła, że kasyna stały się tak niesamowicie popularne. Ruletka bowiem to esencja hazardu poczynając od sposobu grania, na całej otoczce tworzonej wokół ruletki kończąc. To co charakteryzuje ruletkę to jej losowość – nie ma żadnego sposobu na pewny zysk w ruletce i to jest podstawowa zasada jakiej należy się trzymać przy grze.

Wracając jednak do tematu, popularność ruletki sięgnęła nawet granic ameryki dlatego też amerykanie nie mogli pozostać dłużni i stworzyli swoją własną wersję ruletki. Wyobrażacie sobie wizerunek współczesnego Las Vegas bez kasyn i ruletki obleganej przez setki hazardzistów? Ja też nie. Dlatego też powstała ruletka amerykańska.

Nie dajmy się zwieść pozorom, ruletka amerykańska od początku nastawiona była na szybki i efektowny zysk. Oczywiście nie zysk dla gracza, a zysk dla kasyna. Podstawową rzeczą różniącą te dwa rodzaje ruletek to dodatkowe zero na tarczy ruletki amerykańskiej. Jak dobrze wiemy, ruletka europejska posiada liczby w kolorze naprzemiennie czarnym i czerwonym oraz jedno zero w kolorze zielonym. W wypadku ruletki amerykańskiej dodatkowo dodane zostało jeszcze jedno zielone pole mające oznaczenie „00” nazywane jest ono również podwójne zero lub double zero.

Pytanie jakie sobie pewnie teraz zadajecie brzmi – jak dużo zmian wprowadza to do rozgrywki? Otóż moja odpowiedź mi – bardzo dużo. Pierwszą i zarazem podstawową rzeczą różniącą te dwa rodzaje ruletki to szansa jaką mamy na wygranie. Wbrew pozorom podwójne zero wiele zmienia. Ruletka kontynentalna ma wypłacalność blisko 98% z pewnymi różnicami takimi jak rodzaj obstawiania czy taktyka, którą wybraliśmy do gry. Ruletka amerykańska zaś to jedynie 94%. Nie bądźcie lekkomyślni – te kilka procent diametralnie zmniejsza nasze szanse na wygraną czyniąc tym samym ruletkę amerykańską grą nastawioną na zysk dla kasyna!

Ponadto, dzięki zastosowaniu double zero, zmieniają się metody obstawiania na pierścień ruletki. Dzięki wybraniu odpowiedniej metody obstawiania nasze szanse na zysk nieznacznie rosną, ale zawsze coś. Nie zmienia to jednak faktu, że amerykańska odmiana ruletki to – podobnie jak ruletka francuska, gra czysto losowa i nie ma sprawdzonego sposobu na stałe wygrywanie.

Tak właśnie nakreśla się ruletka. Losowość, hazard w czystej postaci. Nie ma złotych środków na wzbogacenie się w ruletce i pod żadnym pozorem nie możemy o tym zapominać. Niestety, amerykańska odmiana ruletki zmniejsza nasze szanse na wygraną, ale jednocześnie zwiększa poziom adrenaliny dawkowanej przy grze. Co wybierzesz graczu?