MENU

Recenzja slotu Secret of the Stones

UWAGA - WAŻNA AKTUALIZACJA!

Od 2017 roku granie w kasynie w Internecie jest w Polsce nielegalne!

Czego to ludzie nie wymyślą. Magiczne kamienie? Odkrywanie ich sekretów? Wszystko to wpakowane do slotu w klimatach typowego high-fantasy? Brzmi śmiesznie? Jak najbardziej.

Unibet slotSecret of the Stones jest jednak idealnym przykładem gry, której nie należy oceniać po okładce. Nie zapominajcie bowiem, że mamy tu do czynienia z prawdziwymi artystami gier hazardowych, ze studiem NETEnt, którzy nawet z najgłupszego pomysłu mogą zrobić dobrą grę. Zapnijcie więc pasy i przenieście się do krainy magii (samej magii, tym razem bez miecza) i jeszcze bardziej magicznych kamieni.

Gra zaraz po włączeniu wydaje się być... zwykła. Zacznijmy bowiem od samego początku. Są symbole karciane i są symbole graficzne. Standard. Mamy też 25 linii wygranych. Nie ma się co oszukiwać, na obecną chwilę nie jest to wynik nader oszałamiający. Jest też standardowo wbudowany autoplay na maksymalnie 1000, następujących po sobie obrotów maszyną. Czyli jest dobrze. Do tego można wygrać nawet 350000 monet w jednej grze. Dorzućmy do tego, że moneta może przyjąć wartość maksymalną 0,5 i werdykt jest jednogłośny – wygrać można dużo, nawet bardzo dużo w zaledwie kilka sekund, pamiętajcie jedynie żeby grać na najwyższych stawkach – im większe ryzyko tym większa wygrana. Secret of the Stones ani myśli o zerwaniu z tym tradycyjnym podejściem. Jest też symbol WILD w postaci miłego staruszka oraz symbol SCATTER dający nam 10 darmowych obrotów. Żadnej gry bonusowej, żadnej mini gierki, w której wygrać można dodatkową gotówkę, nic z tych rzeczy. Czy aby na pewno? Powróćmy na chwilę do slotu SCATTER.

No bo w końcu, kto by pomyślał, że to właśnie SCATTER będzie głównym motorem napędowym tej gry? Chyba nikt. No ale od początku. Udało się! Trzy SCATTERy na planszy, otrzymujecie od gry 10 darmowych spinów. Plansza jednak znika, a na jej miejsce pojawia się 20 kamieni, o których wzmianka jest w samym tytule. Naszym zadaniem jest wybranie dowolnych, trzech kamieni. Gdzie jest haczyk? Nie ma absolutnie żadnego. Brak kamieni pułapek, brak kamieni zawierających kary. Każdy z kamieni kryje bonus, który zostanie wykorzystany do serii darmowych obrotów która czeka na nas tuż za rogiem.

Za kamieniami kryją się bardzo atrakcyjne bonusy. Są cztery rodzaje bonusów. Pierwszym są dodatkowe obroty w liczbach od 2 do aż 10! Drugim bonusem jest mnożnik każdej naszej wygranej x1 lub x2. W przypadku obydwu tych bonusów każdy kolejny sumuje się z poprzednim. Zdobyliśmy już 5 darmowych obrotów (mamy łącznie 15) i zdobyliśmy kolejne 10? Nie ma problemu, łącznie dostajesz 25 free spinów drogi graczu! A może masz już mnożnik x2 i zdobyłeś po raz kolejny x1? To też nie problem, w darmowych obrotach Twój łączny mnożnik będzie wynosił x3.

Pozostałe dwa bonusy to dodatkowe WILDy. Możemy wylosować dwa rodzaje symboli WILD. Pierwszym z nich jest WILD na całą kolumnę i przypada na kolumny 2 i 4 (odzielnie lub jednocześnie). Drugi rodzaj bonusu WILD to zamiana symboli sowy i jelenia na dodatkowe WILDy – i tu ponownie albo jeden, albo drugi, albo jednocześnie obydwa naraz.

Dzięki temu systemowi darmowe obroty stały się chyba najbardziej emocjonującymi darmowymi obrotami w historii slotów. Secret of the Stones pokazuje, że gra może być ciekawa, nowatorska i bardzo opłacalna, a przy okazji zbudowana w oparciu o stare zasady. Brawo!