MENU

Recenzja slotu Space Wars

Space Wars to nowy, kosmiczny slot od studia NETEnt, który dosłownie kilka dni temu został oddany dla publiki do największych kasyn internetowych. Ci, teoretycznie wrogo nastawieni kosmici sprawiają, że wygrywanie nigdy nie było tak proste!

Space WarsNie tylko zresztą proste, ale również niesamowicie przyjemne! Space Wars jest bowiem połączeniem klasycznych elementów, jakie wielokrotnie widzieliśmy w najlepszych i najchętniej ogrywanych slotach z kilkoma nowościami, które widzieliśmy już między innymi w The Elements. Ta mieszanka powoduje, że to jeden z najlepiej przygotowanych slotów ostatnich miesięcy, slotów, w których wygrywa się często i dużo. A przecież to jedna z najważniejszych rzeczy, nieprawdaż?

Zacznijmy jednak od początku. Space Wars wita nas ładnym, humorystycznym intro, które wprowadza nas poniekąd w zasady gry. Mamy tu pięć ras kosmitów, które walczą ze sobą o dominację we wszechświecie. Następnie przechodzimy do samej rozgrywki, a tam czeka na nas 40 linii wygranych, funkcja autogry z możliwością powtórzeń obrotów nawet 1000 razy, wybór poziomu gry czy wartości monet. Gra informuje nas również o tym, że w jednym „rzucie” wygrać można nawet 400 tysięcy żetonów! Biorąc pod uwagę grę na najwyższej możliwej stawce czyli 0,5x, wygrać w jednej grze można nawet 200 tysięcy euro lub waluty w której aktualnie gracie! Są to naprawdę spore pieniądze. Grać natomiast warto bo jak się przekonacie wygrywanie jest tu naprawdę proste.

Dzieje się tak za sprawą innowacyjnego systemu klonowania, który po raz pierwszy w mniej rozwiniętej formie pojawił się już w bardzo rozbudowanym slocie The Elements. Za każdym razem gdy uda nam się wygrać poprzez trafienie na wygrywającej linii jednego z kosmicznych plemion, jeden z przedstawicieli owego plemienia „teleportuje” się do klepsydry znajdującej się po prawej stronie ekranu. Następnie widzimy ładnie przygotowaną animację samego klonowania – jeden kosmita w klepsydrze nagle zamieni się w kilkadziesiąt takich samych kosmitów, a gra automatycznie przeprowadza następny obrót. Różnica polega jednak na tym, że ten konkretny kosmita – czyli w tym wypadku symbol na planszy – ma kilkakrotnie większą szansę na pojawienie się ponieważ tych symboli jest po prostu kilkakrotnie więcej niż normalnie! Prosty rachunek prawdopodobieństwa wystarczy by obliczyć jak duże szanse mamy na wygraną i w rzeczy samej, funkcja re-spinu (tak nazwali ją twórcy) daje nam dodatkowe pieniądze zupełnie za darmo!

Warto również wspomnieć, że funkcja klonowania działa również w przypadku gdy uda nam się wygrać przy użyciu symbolu WILD gdyż ten również się w grze pojawia. Jego rola jest raczej standardowa. WILD to nie tylko joker, ale także mnożnik naszych wygranych czyli ulubiony symbol wszystkich tych, którzy lubują się w wysokich liczbach.

Od strony technicznej gra prezentuje się wręcz wyśmienicie. Wyraźne, ostre tła, nieprzeszkadzające, nieuprzykrzające gry dźwięki i cieszące oko animacje dopełniają pozytywne wrażenie na temat gry. A wrażenie jest naprawdę bardzo dobre więc nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić was do gry gdyż zagrać w Space Wars naprawdę warto! A zagrać możemy w największych kasynach internetowych takich jak kasyno ComeOn czy Unibet oddział Red gdzie trafiają wszystkie gry studia NETEnt.