MENU

Recenzja maszyny Supernova

Supernova to nowa, kosmiczna maszyna, która kilka dni temu trafiła do obsady kasyna Black w kasynie Unibet. Złośliwi stwierdzą „ni to slot, ni to jednoręki bandyta”. Natomiast Ci, którzy zagrali w niego chociaż raz, przez długi czas nie zagrają w nic innego.

supernova unibetZastanawiając się nad genezą tej gry, można stwierdzić, ze Supernova nie jest slotem, a jednorękim bandytą. Nie sposób się z tym nie zgodzić – 3 kolumny, 3 rzędy, 27 możliwości na wygraną i... w zasadzie to tyle. A przynajmniej wydawałoby się że to tylko tyle. Zacznijmy jednak od początku.

To co wyróżnia grę na tle popularnych dzisiaj slotów to fakt, że nie mamy tutaj standardowych symboli. Gra rozgrywana jest jedynie na symbolach graficznych, tak jak w klasycznym, jednorękim bandycie powinno to wyglądać. W tym przypadku są to tytułowe supernowe czyli ładnie przygotowane ikony wybuchów w galaktykach. Jest też symbol WILD, który naprawdę bardzo pomaga. WILD odgrywa tu standardową rolę – jest jokerem i mnożnikiem naszych wygranych. To co najciekawsze jednak w tej maszynie to fakt, że WILD wcale nie jest jedynym mnożnikiem.

Otóż gdy uda nam się wygrać automatycznie uruchamia się gra bonusowa mająca formę dwóch dodatkowych kolumn po prawej stronie, oddzielonych od trójkolumnowego pola głównego. W tych dwóch kolumnach znajdziemy 5 różnych symboli: czarną dziurę, x2, x3, x5 oraz x10. Jak już się zapewne domyślacie, nie licząc czarnej dziury, cała reszta to mnożniki. Losowanie wpierw jest w pierwszej kolumnie, a następnie w drugiej. Dzięki temu, gra pozwala nam podwójnie pomnożyć naszą podstawową wygraną.

Spójrzmy na ten przykład: wygrywamy 100 monet. Uruchamia się gra bonusowa i w pierwszej kolumnie wylosowaliśmy x3. 100 x 3 = 300. W chwili obecnej mamy już 300 monet. Rozpoczyna się losowanie w drugiej kolumnie i trafiamy x10. 300 x 10 = 3000. W ten sposób wygrywamy 3000 monet mając na starcie zaledwie 100 monet! Efektowne, nieprawdaż? Tak jest nie tylko w teorii ale i w praktyce!

Wyjątkiem, na który musimy uważać to czarna dziura, która przerywa losowanie mnożników. Jeżeli wylosujemy ją w pierwszej kolumnie to nie pomnożymy niczego i gramy normalnie dalej. Jeżeli wylosujemy ją w drugiej kolumnie, mnożnik, który nam się trafił w pierwszej kolumnie normalnie nam przysługuje.

Od strony technologicznej gra jest naprawdę dobrze przygotowana. Dobrze dobrana oprawa dźwiękowa, minimalistyczna, jednak bardzo przyzwoita i ciesząca oko strona graficzna gry to rzeczy, które sprawiają, że aż chce się grać. W Supernova zastosowano także wszystkie rozwiązania, które obecnie są na topie. Możemy zatem przyspieszyć grę, włączyć autogrę czy grać na różne wartości żetonów – największa wartość to nawet 50 euro (tudzież waluty, jakiej gracz używa na koncie).

Czy zatem warto zagrać w Supernova? Odpowiedź jest jednoznaczna – zdecydowanie warto! Co więcej, tak długo jak ten jednoręki bandyta pozostanie tytułem ekskluzywnym w kasynie Unibet, tak długo Unibet Black będzie zdobywało coraz więcej graczy. Grajcie, grajcie bo naprawdę wciąga! Jak dobry wybuch międzygalaktyczny!