MENU

Recenzja slotu Thief

Thief to nowy, futurystyczny slot traktujący o złodziejach. Slot ten dostępny jest już w największych kasynach w sieci: ComeOn, Unibet czy Betsson. Zdobywa coraz większą popularność. Pytanie brzmi, czy warto?

ThiefNajnowsza gra, niesamowicie popularnego studia NETEnt to gra, w której wcielimy się rolę złodzieja, a konkretniej – złodziejki o ponętnych kształtach. Dwa rodzaje symbolu SCATTER, 25 linii wygranych i rozszerzający się symbol WILD – to chyba najważniejsze cechy nowego slotu studia NETEnt.

Zacznijmy jednak od początku. To co najważniejsze to oczywiście możliwość wygrania pieniędzy. Thief podobnie jak, ostatnio zdecydowana większość slotów tego studia pozbawiony jest systemu Jackpot. Z jednej strony to dobrze gdyż Jackpot to coś, co powinno się przyznawać tylko grom wyjątkowym, z drugiej strony mimo wszystko szkoda. Faktem jednak pozostaje to, że Thief umożliwia nam zdobycie całkiem pokaźnej sumy pieniędzy a mowa tu o prawie 70 tysiącach monet za jednym rozegraniem gry. Przy założeniu, że maksymalna wartość monet to 0.50 – za jednym kliknięciem myszki zdobyć można około 35 tysięcy euro. Czy warto? Zdecydowanie tak!

Jeżeli zaś chodzi o samą grę to jej rozkład jest raczej standardowy. Symbole zwykłe od 10 do A i symbole premiowane to już standard w grach tej firmy. W tym przypadku symbolami premiowanymi są poszczególne elementy wyposażenia naszej pięknej złodziejki, która tym razem ma zamiar ukraść coś znacznie droższego niż serce mężczyzny.

Symbol WILD jest nam również dobrze znany. To symbol będący zamiennikiem jokera – nie dość, że zastępuje wszystkie inne symbole to w dodatku jest mnożnikiem wygranej. W tym przypadku WILD nie jest jednak pojedynczym symbolem, a całą kolumną. Gdy wylosujemy WILD i system wykryje, że po rozszerzeniu go na całą kolumnę „coś” wygramy, symbol ten jest rozszerzany na trzy pola w linii pionowej.

Ciekawostką jest też symbol SCATTER. Odróżniamy w tym przypadku jego dwie wersje – zwykły SCATTER i ADRENALINE SCATTER. Obydwa pojawiają się jedynie w 3,4 i 5 kolumnie. W przypadku obydwu wymagane są trzy w dowolnym układzie by rozpocząć grę bonusową złożoną z 10 darmowych obrotów. Co więcej, te dwa symbole nawet wymieszane uaktywnią ową grę. Jaka jest zatem różnica? Otóż gdy uruchomimy grę bonusową wyłącznie za pomocą ADRENALINE SCATTER, w trakcie owej gry bonusowej pojawiać się jedynie będą symbole premiowane, czyli te, które są płatne znacznie lepiej. Pojawi się także specjalny symbol diamentu, który wypłacany jest kilkukrotnie lepiej niż najdroższy symbol w zwykłej grze.

Grając w Thief wydaje mi się również, że system gry automatycznej powoli staje się standardem w dzisiejszych slotach. Jest to pierwsza gra studia NETEnt, która w ten system została wyposażona. Oczywiście, jak to bywa w przypadku tej firmy, wszystko zostało przygotowane z myślą „więcej i lepiej”, nie inaczej jest zatem i w tym przypadku. System automatycznej gry pozwala nam włączyć automatyczne wykonywanie obrotów bębnem i powtórzyć to nawet 1000 razy. W ten sposób możemy włączyć grę i zająć się zupełnie czymś innym by potem obliczyć ewentualne zyski lub straty.

Czy zatem warto? Cóż, z jednej strony Thief niczym się nie wyróżnia. Z drugiej jednak strony interesujący klimat, brak uciążliwych rozwiązań i ta klasyczna rozgrywka sprawiają, że gra ma w sobie „to coś”. Po prostu chce się grać!