MENU

Recenzja slotu Tomb Raider II

Każdy, komu wydaje się że lider na rynku wideo automatów, firma Net Entertainment ma monopol na dobre sloty, jest w błędzie. Dzisiaj wybieramy się na wycieczkę do ‘kasyna black’, czyli do części internetowego kasyna Unibet, w której nie uświadczycie wideoautomatu od NetEnt.

Tomb Raider 2Po dłuższym czasie grywania w produkcje NetEnt, spotkanie ze slotem „Tomb Raider II” jest naprawdę pozytywnym zaskoczeniem. Dawno nie miałam do czynienia z wideo automatem tak obfitującym w gry bonusowe i inne urozmaicenia. Do tego gra zrealizowana z pomysłem, oparta na licencji powszechnie znanej gry. Czego chcieć więcej?

Jak jednym słowem określić „Tomb Raider II”? Złożony. Wypadałoby jasno rozgraniczyć dostępne formy rozgrywki i bonusy.

Gra główna. Interfejs nieznacznie różni się od najpopularniejszych slotów, nie przeszkadza to jednak pod żadnym względem w grze. Oczywiście mamy do dyspozycji standardową dla każdego slotu gamę symboli, od tych najniżej punktowanych(w postaci liter), przez symbole punktowane ekstra(podobizny Lary Croft), kończąc na symbolach specjalnych. Wśród symboli specjalnych znajdziemy Wild(animacja z główną bohaterką) będący łącznikiem, Scatter dający free spiny i symbol odpowiadający za Global Adventure Bonus.

Global Adventure Bonus. Podczas gry głównej może zdarzyć nam się wylosować symbol przedstawiający paszport. Za każdym razem gdy symbol ten pojawi się pośrodku bębna, ów bęben zostaje aktywowany. Ta zależność zostaje ‘zapamiętana’ i nie resetuje się przy każdym spinie, co sprawia że prędzej czy później uda się aktywować wszystkie bębny. Po aktywowaniu ostatniego bębna rozpoczyna się gra bonusowa, która jest podróżą dookoła świata. Do wyboru mamy 5 lokacji, w których naszym zadaniem będzie odnaleźć fragmenty miecza(są to Tokio, Nepal, Londyn, Ghana i Boliwia). Samo szukanie jest proste, trzeba tylko wylosować odpowiedni obiekt. Trzeba jednak uważać, gdyż oprócz bonusów czekają na nas również pułapki. Wylosowanie dwóch takich pułapek kończy grę bonusową.

Hidden Treasure Bonus. Ten bonus możemy uzyskać podczas Global Adventure Bonus. Daje on możliwość zdobycia rozmaitych premii, takich jak multiplier, dodatkowa wygrana, „All wins” dla bieżącej lokacji, czy aktywację shootout bonus, który daje nam możliwość zestrzelenia kilku nadprogramowych monet ze złotych dysków.

Super Mode. Podczas obrotu bębnami możemy otrzymać bonus w postaci Super Mode. Daje nam to 5 darmowych spinów, ale to nie koniec atrakcji. Pod koniec każdego obrotu może pojawić się Lara Croft, która zmienia kilka symboli w wild.

Free Spins. Jak wyglądają darmowe spiny, wszyscy wiemy. Aktywowane są po wylosowaniu trzech symboli scatter, dodatkowo autorzy dorzucili jeszcze jedno urozmaicenie(żeby przypadkiem w grze nie zabrakło urozmaiceń)- Rolling Reels. Jest to typowa lawina, zwycięskie symbole eksplodują i są zastępowane przez kolejne, spadające z góry. Każda ‘runda’ zwycięskich kombinacji podnosi mnożnik.

Jak widać warto czasami wyjrzeć poza to, co sprawdzone. Pomimo zadziwiającego wręcz nagromadzenia bonusów, żaden z nich nie utrudnia rozgrywki. Co więcej, każdy z tych dodatków gwarantuje sowite wynagrodzenie. Twórcom ‘Tomb Raider II’ udało się to, czego brakuje zdecydowanej większości slotów- zatrzymać gracza na dłużej. Choćby z tego powodu, gra jest jak najbardziej warta polecenia.