MENU

System Video Poker

Video poker, mimo że wciąż jest grą losową, daje nam o wiele większe pole do popisu niż inne gry hazardowe. Dzięki swojej specyfice przewaga kasyna nad graczem drastycznie maleje, a co za tym idzie, nasze szanse na wygraną wzrastają!

Video poker - systemyOczywiście wygramy tylko i wyłącznie wtedy gdy będziemy wiedzieli jak grać. Być może nie można tego nazwać systemem gry, ale strategią jak najbardziej. Wysoki procent przewagi kasyna wynika najczęściej z nieumiejętnej gry i nie dostosowywania się do ogólnych zasad pozwalających na bezpieczną rozgrywkę. Jest jednak kilka sposobów by temu zapobiec.

Aby artykuł był przejrzysty podzielę go na strategie odnoszące się do konkretnych rodzajów gier. Na pierwszy rzut idą podobne do siebie Deuces Wild i Jokers Wild.

W wypadku gry Jokers Wild strategia jest najprostsza i tak naprawdę ta odmiana pokera daje największe szanse na wysokie wygrane! Statystycznie to właśnie tu najczęściej trafia się nam poker, który jest bardzo dobrze wypłacany. Pamiętajmy jednak, że jest to gra rodzaju kings or better więc wysokimi kartami są jedynie króle i asy. No i nie zapominajmy, że zostawiamy jokera! Jest to karta, która zastępuje wszystkie inne karty w dowolnym kolorze.

Deuces Wild ma bardzo podobną strategię gry. Najważniejszymi kartami w tej odmianie video pokera są tytułowe dwójki – każda dwójka może zastąpić dowolną kartę w swoim kolorze. To sprawia, że znacznie łatwiej jest zdobyć wysokie figury poczynając od strita i fulla na pokerze i pokerze królewskim kończąc. Główną różnicą w Deuces Wild jest fakt, że pary nie są wypłacane. Wypłaty są od trójki więc zbyt łatwo również nie jest. To o czym musimy pamiętać to fakt, że zatrzymujemy każdą dwójkę i próbujemy utworzyć pokera lub strita – wychodzą najczęściej. Gdy będziemy w sytuacji gdzie jest to niemożliwe – dobijamy do trójki zostawiając oczywiście dwie dwójki – wtedy niezależnie od tego jakie karty się pojawią, dwie dwójki gwarantują, że będziemy mieli minimum trójkę.

Następnie jest American All. Ten rodzaj video pokera jest na tyle specyficzny, że najlepiej wypłacane są tu strity, pokery i kolory. Oczywiście wysokie pary są również płacone, podobnie jak fulle, jednak te trzy są na samej górze tabeli i rzecz jasna te trzy najtrudniej zdobyć. Taktyka nie jest zbyt skomplikowana, gdyż cały czas musimy dążyć do tych właśnie figur by nasza gra była efektowna i przynosiła zysk. Jeżeli nie mamy innej opcji i znajdujemy się w najgorsze sytuacji – dobijamy do koloru czyli trzymamy jak największą ilość kart, które ten kolor mogą stworzyć. W przeciwnym wypadku próbujemy stritów, zatrzymujemy w szczególności karty zewnętrznego strita.

Ostatnim i zdecydowanie najpopularniejszym jest Jacks Or Better. Jest to klasyczna odmiana video pokera, w której tabela wypłacalności nakłada się z mocą figur w zwykłym pokerze z małym jednak wyjątkiem – wypłacanie zaczyna się dopiero od momentu osiągnięcia wysokiej pary czyli minimum będzie to para waletów. Strategia może być nieco skomplikowana gdyż przez brak skonkretyzowanych zasad czy też wspomagaczy w postaci jokerów czy dwójek tak jak w innych odmianach tu trzeba się nieco więcej napracować by osiągnąć zysk. Przede wszystkimi – jednak to już podpowiada logika – zatrzymuj te układy, które są płatne. Nie ma sensu ryzykować a zawsze lepiej dostać nawet zwrot bez profitu niż stracić zakład. Istnieją jednak odstępstwa od tej reguły, przy których zabawa jest warta ryzyka. Idealnym przykładem jest zatrzymanie czterech kart do pokera królewskiego lub pokera zwykłego (i zewnętrznie i wewnętrznie) – jest to zalecane ze względu na wysokie prawdopodobieństwo uzyskania koloru, który jest dobrze płatnym układem. Jeżeli jednak okazuje się, że i to będzie trudne (jeżeli w ogóle możliwe) dążymy wtedy do poskładania coraz to niższych i bardziej prawdopodobnych układów, lub układów, które aktualnie mamy największą szansę zdobyć. No i oczywiście pamiętajmy aby zawsze mieć przynajmniej wysoką parę.

Jak widzicie, gra w Relacja wyjątkowo naturalna, w której obydwie strony z biegiem czasu rozumieją się bez słów i poznają samych siebie - patrzą na siebie i traktują siebie jak dwie poważne osoby gotowe wkroczyć razem w dorosłe życie, a nie jak parę dzieciaków "niesamowicie w sobie zakochanych video pokera jest bardzo intuicyjna. Obeznanie się z podstawowymi założeniami i trzeźwe myślenie podczas rozgrywki (nie tylko bezmyślne naciskanie jednego klawisza) sprawi, że z gry nie wyciągnięcie jedynie radości, ale także i pieniądze! Spróbujcie już dziś – wpierw na trybie darmowym, a potem rozpocznijcie grę o prawdziwe pieniądze!