MENU

Video Poker zasady

Video poker to jedna z obecnie najpopularniejszych gier hazardowych na świecie. Proste zasady i dynamiczna rozgrywka, a także możliwość na zdobycie naprawdę dużej gotówki! To właśnie jest video poker.

Jeżeli mówimy o zasadach video pokera trzeba najpierw wytłumaczyć czym ten video poker jest. Video poker to połączenie dwóch gier – klasycznego, dobieranego pokera, który na poletku hazardowym został już jakiś czas temu zażegnany i klasycznych automatów. Pomysł banalny, ale jakże trafiony!

Przebieg rozgrywki jest bardzo prosty, a dzięki dynamice i prostocie rozgrywki każdy może w nim spróbować swoich sił i wygrać! A wygrać w tej grze jest naprawdę bardzo prosto!

Video Poker - zasadyZapytacie dlaczego? Otóż przewaga kasyna w video pokerze jest znikoma. Dzieje się tak sprawą tego, że prócz elementu losowości gracz ma kontrolę nad swoimi działaniami, a wszystko to przez specyficzny przebieg rozgrywki. Po obstawieniu zakładów pojawia nam się pięć kart. Mamy tak naprawdę dwie możliwości – zostawić je lub wymienić. Wymienić możemy dowolną ilość kart, możemy również wymienić je wszystkie. Po wymienieniu kart następuje koniec rozdania, a my albo zgarniamy wygraną, albo tracimy pieniądze przeznaczone na zakład.

Wypłaty są różne w zależności od rodzaju gry jaki wybierzemy, kilka rzecz pozostaje jednak niezmiennych. Jest to przede wszystkim tabela wypłat, która jest obecna na każdym automacie. Ponadto niezmienne jest również obstawianie, a jego możliwości są dokładnie takie same jak w każdym dostępnym automacie. Mówiąc w skrócie – możemy postawić maksymalnie pięciokrotność wartości kredytu czyli jeżeli wartość kredytu (żetonu) jest równa 1$, jednorazowy zakład może wynosić 1$,2$,3$,4$ lub maksymalnie 5$ co jest pięciokrotnością wartości żetonu i jest nazywane max bet. Nie zmieniają się również układy figur jednak w zależności od rodzaju rozgrywki mogą być one inaczej wypłacane.

Klasyczną odmianą video pokera jest „Jacks Or Better”. Jest to video poker standardowy, w którym wypłaty za figury są adekwatne do jej mocy przyjętej w standardowym pokerze z jednym wyjątkiem – figury są wypłacane dopiero od pary waletów, gdzie każda wysoka para jest wypłacana w stosunku 1:1 czyli zwraca nam się po prostu zakład jednak nic na tym nie zyskujemy. Zysk rozpoczyna się od dwóch par, a następnie zwiększa się w zależności od siły naszej pokerowej ręki.

Drugą względem popularności odmianą video pokera jest All American. Jak sama nazwa wskazuje odmiana popularna szczególnie za oceanem. Wyróżnia się tym, że najlepiej wypłacane są strity i kolory i to właśnie na nich musimy skupić całą swoją uwagę podczas rozgrywki.

Poza dwoma wspomnianymi powyżej istnieją jeszcze dwa inne rodzaje video pokera, które obecne są w większości kasyn i można w nie zagrać zupełnie za darmo!

Pierwszym z nich jest Deuces Wild, który jest wyjątkowo ciekawą odmianą. W tym rodzaju video pokera kluczowymi kartami są dwójki, których cechą specjalną jest zastąpienie każdej karty w odpowiednim kolorze. To właśnie sprawia, że gra w Deuces Wild, a strategia gry – bardzo zakręcona.

Czwartą obecną w kasynach grą jest „Jokers Wild”, a zasady gry są zbliżone do „Deuces Wild” z tym, że kartą specjalną jest tu joker. Zasady gry są dokładnie takie same, a joker zastępuje każdą z kart (w przeciwieństwie do dwójek joker zastępuje kartę w każdym kolorze). Oczywiście zarówno w Deuces Wild jak i w Jokers Wild tabela wypłacalności jest dokładnie taka sama, jak w przypadku klasycznego Jacks Or Better.