MENU

Recenzja slotu Who Want To Be a Millionaire

Ciąg dalszy podróży pomiędzy mniej i bardziej znanymi slotami, autorstwa mniej i bardziej znanych twórców. W dzisiejszym odcinku przedstawiamy slot Who Wants to be a Millionaire, który można znaleźć w renomowanym kasynie internetowym Unibet.

MilionerzyNic dziwnego, że tak znany program telewizyjny jak ‘Milionerzy’ stał się przedmiotem zainteresowania twórców slotów. W końcu jaki może być lepszy temat dla slotu niż walka o zostanie milionerem? Ale niejednokrotnie już przekonaliśmy się, że sama licencja sukcesu nie gwarantuje. Czy twórcy Who Wants to be a Millionaire podjęli inne kroki w celu zapewnienia grze sukcesu? To już jest kwestia sporna.

Wypada na początku podkreślić, że największą zaletą tego wideo automatu jest jego przejrzystość. Who Wants to be a Millionaire nie zaskakuje gracza absolutnie żadnymi zbędnymi ornamentami, zasady gry i premie wyjaśnione są jasno i czytelnie. Na dodatek Ci mniej obeznani z językiem angielskim nie będą mieli problemu z zagraniem, gdyż gra jest dostępna w całości po polsku(a to akurat cecha rzadko spotykana wśród slotów).

Każdy kto zajrzy do tabeli wypłat, natychmiast zorientuje się, że podczas rozgrywki na bębnach przewija się wyjątkowo dużo symboli. Znaków standardowych mamy dziewięć, każdy kolejny jest wyżej punktowany. Wszystkie z nich oczywiście zaczerpnięte są z ‘Milionerów’ i w zasadzie nie skłamię, jeżeli napiszę że im bardziej symbol złożony graficznie, tym wyżej jest punktowany.

Wśród symboli niestandardowych znajdują się wild, bonus koła ratunkowe, wybór gracza i jackpot ladder. Wild jest raczej wszystkim znany, ale dla przypomnienia- zastępuje on wszystkie symbole z wyjątkiem scatter. Kolejne symbole odpowiadają za drobne bonusy, mające nam urozmaicić grę. Wybór gracza aktywuje się po wylosowaniu trzech odpowiednich symboli. Zadanie jest wręcz dziecinnie proste. Do wyboru są trzy opcje- A, B i C. Pod każdą z nich czeka nagroda, do gracza należy wybranie którą zgarnie.

Jackpot Ladder niektórzy mogą kojarzyć z teleturnieju. To jest właśnie najprostsza droga do tytułowego miliona, jaką oferuje gra. Zadaniem gracza jest przy pomocy przycisku ‘hit’ wspinać się na wyższe szczeble drabiny i zgarniać coraz wyższe premie. Dodatkowo przed niepowodzeniem zabezpieczają trzy koła ratunkowe.

Bonus koła ratunkowe- ten dodatek to nic innego jak darmowe spiny. Każdy z symboli kół ratunkowych odgrywa zaszczytną rolę dżokera i jest oznaczony cyfrą. Ta cyfra informuje o liczbie kolejek, w których symbol będzie się utrzymywał na tym samym miejscu na bębnie. Na koniec kolejki oczywiście przy odrobinie szczęścia zgarniamy sowitą premię.

Twórcy wideo automatu wykorzystali jeszcze jeden istotny aspekt ‘Milionerów’- muzykę. Przez całą rozgrywkę towarzyszy nam trzymająca w napięciu muzyka, która myślami przenosi gracza do studia w którym rozgrywa się teleturniej.

Słowem podsumowania- slotowi nie można odmówić dobrze odtworzonej atmosfery teleturnieju, ani praktyczności. Jednak nie ma się co okłamywać- jest to pozycja bardzo przeciętna. Szału nie ma i osobom nie grzeszącym cierpliwością na długo nie wystarczy. Ale spróbować można, czemu nie. Byle nie oczekiwać zbyt wiele.