MENU

Recenzja slotu Xcalibur

Kasyno ComeOn znane jest przede wszystkim z tego, że daje szansę mniej popularnym twórcom gier hazardowych. To zdecydowanie jego największa zaleta bo gdyby nie takie podejście to nie mielibyśmy przyjemności zagrać w tak świetny slot jakim jest bez wątpienia Xcalibur.

xcaliburXcalibur to z pierwszego punktu widzenia zwyczajny slot. Z drugiego, trzeciego czy nawet czwartego punktu widzenia to również zwyczajny slot i uwierzcie mi, że przede wszystkim to jest w nim najlepsze. W erze udziwnionych gier z wymyślnymi, często kiepsko działającymi bonusami pograć w coś „klasycznego” jest naprawdę przyjemne. Oczywiście Xcalibur to nie tylko ukłon w stronę klasyki. To także slot, w którym wygrać możemy duże pieniądze.

Pierwsza rzecz, która się rzuca w oczy tuż po uruchomieniu gry to aż 50 linii wygranych. Przyznam szczerze że ostatnio to dosyć rzadki widok gdyż w większości przypadków mamy do czynienia tylko z 25 liniami. Oznacza to, że szanse na wygraną są dwukrotnie większe – oczywiście względem większości innych slotów. Ponadto nietrudno zauważyć funkcję gry automatycznej – w Xcaliburze autoplay daje nam możliwość rozegrania 50 następujących po sobie gier. Rozwiązanie przydatne i wygodne szczególnie dla tych, którzy grają robiąc przy okazji całą masę innych rzeczy.

Plansza, na którą składa się 5 bębnów, jak i symbole znajdujące się na niej to raczej standardowy widok. Mamy symbole od karciane oraz graficzne, jest też SCATTER i WILD. WILD w Xcaliburze występuje wyłącznie jako cały, zajmujący 3 miejsca pasek. Oczywiście, jeżeli utnie nam jedno pole to WILD nadal będzie aktywny na dwóch pozostałych. To już kolejne, zauważone przez nas udogodnienie, które sprawia, że w Xcaliburze wygrywa się znacznie częściej. Trochę gorzej przedstawia się sprawa z symbolem SCATTER. Jest on w postaci symbolu głowy (a konkretniej profilu) Merlina jednak bez żadnego podpisu więc warto zaglądnąć w tabelę wygranych gry żeby pamiętać o tym symbolu. Jego funkcjonalność pozostała natomiast niezmieniona – SCATTER w dalszym ciągu oferuje nam darmowe spiny do wykorzystania od razu.

Z całą pewnością warto też zapamiętać symbol drzwi z dziurką od klucza i samym kluczem. Symbol ten pojawia się jedynie na 2, 3 oraz 4 bębnie i wylosowanie po jednym symbolu na każdy z bębnów (czyli łącznie musimy mieć 3 symbole) uruchomi dla nas grę bonusową, którą z całą pewnością nazwać można siłą tego slotu.

W grze bonusowej postawione przed nami zostaną drzwi, a konkretniej – 8 wrót. Otwieramy te wrota w dowolnej kolejności dopóty, dopóki nie ujrzymy za jednymi z nich napisu „Collect”. Po odkryciu tejże informacji nasz bonus zostanie zebrany. Jakie kwoty otrzymamy w grze bonusowej? To dziecinnie proste. Każde otwarcie kolejnych drzwi daje nam mnożnik podstawowego zakładu poczynając od x2 na x10 kończąc! Jaki z tego wniosek? Pamiętajcie, że w Xcliburze warto stawiać najwyższe zakłady!

Od strony graficznej gra się prezentuje dosyć miernie. Kreskówkowa oprawa graficzna niekiedy rzuca się w oczy w negatywnym znaczeniu tego słowa i wygląda jakby była namalowana mazakiem przez grupkę przedszkolaków. Lepiej jest od strony dźwiękowej gdzie usłyszymy przyjemne, lekkie podkłady o wyraźnym wydźwięku charakterystycznym dla klasycznej fantastyki.

Czy zatem warto zagrać w Xcalibura? Odpowiedź powinna się wam już sama nasunąć. To stary, dobry slot z kilkoma nowymi udogodnieniami, które jednak nie psują wrażenia z rozgrywki. Gra się naprawdę przyjemnie więc zapraszam do kasyna ComeOn gdyż to jak na razie jedyne miejsce gdzie znalazłem tę grę. Szykujcie żetony!